mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: S3 rusza przetarg

Szczecin: S3 rusza przetarg

Mimo nierozstrzygniętego sporu o kawałek ziemi, po której ma przebiegać droga, ogłoszono przetarg na budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S3 z Klucza do węzła Pyrzyce. Oferentów poznamy 19 marca i jeżeli nie będzie protestów jeszcze przed wakacjami GDDKiA O/Szczecin podpisze umowę z wykonawcą.

Szczecin: S3 rusza przetarg

GDDKiA zdecydowała się ogłosić przetarg, mimo że nie ma jeszcze wykupionych wszystkich gruntów pod drogę. Brakuje spornych odcinków w gminach Banie i Myślibórz, które w latach 2001-2005 od Agencji Nieruchomości Rolnych kupiły prywatne osoby i teraz domagają się od GDDKiA wysokich odszkodowań.

Projektowany odcinek nowej trasy będzie liczyć 28,2 km i rozpocznie się na węźle łączącym S3 z autostradą A6. Powstanie on pomiędzy zjazdem z autostrady w kierunku Gryfina i węzłem w Podjuchach, 12 km od przejścia granicznego w Kołbaskowie. Na drugim końcu odcinka (na który ogłoszono przetarg), znajdzie się węźle "Pyrzyce" (będzie nim można zjechać w kierunku Pyrzyc lub Bani i Krajnika Dolnego). Po drodze wykonawca będzie musiał zbudować jeszcze jeden
węzeł "Gryfino" pomiędzy Gryfinem i Starym Czarnowem.

Wykonawca będzie miał dwa lata na realizację inwestycji. Koszt pierwszego odcinka S3, według kosztorysu sprzed ok. dwóch lat, to ok. 600 mln zł, jednak w związku z podwyżkami GDDKiA O/Szczecin spodziewa się ofert oscylujących nawet w okolicach 800 mln zł. 

Cała S3 od Szczecina do Gorzowa będzie liczyć 81 km i na całym przebiegu od Szczecina do Gorzowa będzie trasą dwu jezdniową po dwa pasy ruchu w każdym kierunku z pasami awaryjnymi. Jej budowę podzielono na trzy odcinki, które mają powstawać jednocześnie. W lutym i marcu GDDKiA chce ogłosić przetargi na budowę kolejnych dwóch części. Koszt całej inwestycji szacowany jest na 1,7 mld zł. Nową drogą ekspresową do Gorzowa pojedziemy w 2010 r. Wtedy obecna droga krajowa nr 3 wiodąca przez wiele miejscowości zostanie zdegradowana do klasy drogi wojewódzkiej.


Przeczytaj także:

Lubuska S3 coraz bliżej (2007-02-15)

Pyrzyce bez obwodnicy? (2007-02-07)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Krzychu 2007-02-21

AS. Polska nie została przygotowana na wchłonięcie tak dużych środków z Unii Europejskiej. Są z tym problemy, miały je również inne kraje które wcześniej wstąpiły już do Unii, np. Irlandia. Jeżeli chodzi o obecną sytuację w budowie dróg w Polsce to są pewne pozytywne sygnały że to ten wielki mechanizm budowy dróg będzie coraz sprawniejszy. Zainteresuj się podpisaną ustawą dotyczącą wykupu gruntów pod inwestycje drogowe, co jest w niej najważniejsze? To że właściciel gruntu nie będzie mógł w nieskończoność blokować inwestycji np. cena za grunt go nie zadowala. Zostanie wywłaszczony a swoich praw do wyższej ceny będzie dochodził w sądzie. Inwestycja w tym czasie będzie mogła się już rozpocząć. Ustawa jest już podpisana ale zanim się to wdroży w 100% w życie to wymaga czasu. Liczę na przełom w 2008 roku, rozwiązania obecnie wdrażane zaczną już w dużej mierze funkcjonować. Moja ocena PiSu jesienią w 2009 roku będzie polegała głównie na ocenie dokonań w budownictwie drog

~As 2007-02-21

Budowa autostrad idzie jak krew z nosa jak na to niepatrząć

~As 2007-02-21

Pit mi by w zupelnosi wystarczyla budowa obwodnic miast oraz dalszy remont DK i wojewodzkich .

~As 2007-02-21

No wiem ze w ponoc ma byc oddana w 2009 no ale co zrobisz kaczki to kaczki a kulczyk swoje czyli błędne koło.

~pit 2007-02-20

As, drogi chłopczę, z Tomyśla aż do samej Łodzi jedziemy już od pół roku, choć PIS tylko przeciął wstążkę, A-2 zbudował Kulczyk i rząd (a fuj!) Belki ! W druga stronę , do Świecka właśnie - to jest mały problem (uważniej czytaj pl drogi) - nie wbito jeszcze łopaty i nie pojedziesz tędy szybciej niż w 2009 roku. Dlaczego? Bo Kaczory walczą z tymże Kulczykiem, chcąc mu odebrać koncesję na ten odcinek!!!! Ściemnianie trwa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach
40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach
Samochody hybrydowe cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W lipcu łączna liczba hybryd, które opuściły polskie salony Toyoty, przekroczyła liczbę 40 000 egzemplarzy. Ostatnie 10 tys. takich aut marka dostarczyła klientom w zaledwie 9 miesięcy.