mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: Zaprezentowano V etap obwodnicy

Szczecin: Zaprezentowano V etap obwodnicy

Firma wykonująca projekt kolejnego piątego już etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina przedstawiła koncepcję przebiegu drogi oraz skrótowy opis inwestycji. Budowa 1,2 km trasy biegnącej od ul. Krasińskiego do ul. Arkońskiej powinna ruszyć już w przyszłym roku.

Szczecin: Zaprezentowano V etap obwodnicy
Pracownia Projektowa Dróg i Mostów, czyli wykonawca projektu piątego etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina zaprezentowała koncepcję przebiegu tej trasy. Kilka dni wcześniej miało miejsce spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami osiedla Arkońska - Niemierzyn. Teraz z projektem mogą zapoznać się wszyscy mieszkańcy Szczecina. Jeśli nie pojawią się żadne przeszkody, to budowa trasy mogłaby rozpocząć się już w drugiej połowie 2009 roku.

Budowa odcinka drogi od ulicy Krasińskiego do skrzyżowania ulic Arkońskiej – Niemierzyńskiej, stanowiącego fragment trasy Obwodnicy Śródmiejskiej według koncepcji Biura Studiów i Projektów Rozwoju Przestrzennego Województwa z lipca 1996 roku, zakłada wykonanie dwóch jezdni, obustronnych chodników, ścieżek rowerowych (również po obu stronach drogi), przejścia podziemnego dla pieszych, parkingów dla samochodów osobowych, rozbudowę skrzyżowań z ulicami Chopina, Arkońską i Niemierzyńską, przebudowę wiaduktu kolejowego w ciągu ul. Arkońskiej – Niemierzyńskiej oraz budowę i przebudowę infrastruktury podziemnej.

Ten fragment Obwodnicy Śródmiejskiej zlokalizowany pomiędzy osiedlami, ma za zadanie obsługę ruchu lokalnego.Zostanie obudowana ekranami akustycznymi, które będą budowane w taki sposób, aby uchronić mieszkańców przed hałasem, kurzem i wszelkimi zanieczyszczeniami.

Projekt został wstępnie oceniony pozytywnie przez służby konserwatorskie. Wojewódzki Konserwator Zabytków ocenił projekt na podstawie przebiegu trasy, uzgodnionego w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Projekt jest zgodny z wcześniejszymi planami zagospodarowania przestrzennego miasta z 1986 i 1994 roku.

Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~romek 2008-12-03

Budujcie nowe trasy bo stary układ urbanistyczny projektowany jeszcze 1900 roku sprawdza sie bardzo dobrze

~romek 2008-10-02

Jezeli obwodnica ma np 20 km to ile bedzie etapów? Chyba z 20 czyli projekt ,oferty na wykonnastwo czyli roboty do emerytury.Tempo jak za króla ćwieczka.A Stocznia upada.Co to za towarzystwo tam rzadzi? Chyba PO i spólka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross