mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: bliżej do remontu ul. Struga

Szczecin: bliżej do remontu ul. Struga

Polsko – czeskie konsorcjum firmy Eurovia złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na modernizację jednej z głównych arterii drogowych Szczecina - ul. Struga. Wykonanie prac w ramach „Modernizacji drogowego dostępu do Portu” (taką nazwę nosi przebudowa ul. Struga) Eurovia wyceniła na kwotę prawie 105 mln zł. Remont ulicy Struga w ciągu drogi krajowej nr 10 potrwa 30 miesięcy.

Szczecin: bliżej do remontu ul. Struga
Teraz pozostali wykonawcy mają czas na zakwestionowanie wyboru oferty. Podpisanie umowy z wykonawcą będzie możliwe po zaakceptowaniu przez Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie wyników postępowania.

W ramach inwestycji Szczecin zyska bezpieczną, bezkolizyjną drogę zarówno w ruchu lokalnym jak i tranzytowym. Przebudową objęty zostanie odcinek od ul. Jasnej do ul. Pomorskiej wraz z węzłem Pomorska. Przebudowany będzie odcinek o długości ponad 2,5 km z czego odcinek o długości ok. 1,1 km od ul. Jasnej do ul. Botanicznej znajdzie w wykopie. W ciągu ul. Struga wybudowane zostaną dwa wiadukty, które umożliwią bezkolizyjny wyjazd z ul. Jasnej oraz ul. Łubinowej i ul. Wiosennej.

Zmieni się także układ skrzyżowania ul. Struga i Pomorskiej. Ruch lokalny m.in. kierowców jadących od strony ul. Pomorskiej skierowany zostanie na wybudowane rondo. Ruch tranzytowy odbywać się będzie po estakadzie, która zostanie wybudowana nad rondem.

Dodatkowo podczas przebudowy wybudowane zostaną: chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie infrastruktura podziemna. Będzie także nowe oświetlenie uliczne.
 
Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~romek 2010-12-10

Modernizacja tej trasy trwa juz ok 40 lat.Pierwszy etap modernizacji rozpoczał sie w latach 68 -74 od budowy estakady z dwoma pasami ruchu po obu stronach i z torami tramwajowymi posrodku na ul Gdańskiej nad torami kolejowymi prowadzacymi do portu .Prace prowadzono z przerwami ale i tak ukonczono ją juz za wczesnego Gierka.Lata 90 to budowa nowego mostu nad Regalicą gdyz stary był za waski i juz mocno wyeksploatowany.Aby udrożnic ruch pozostała do przebudowy ul Struga która poprzecinana jest licznymi skrzyzowaniami z sygnalizacja swietlną co skutecznie hamuje ruch na całej trasie.Ciag drogi DK 10 własciwie az do Stargardu Szczecinskiego jest juz zmodernizowany do klasy drogi autostradowej.GDDKiA w Szczecinie pracuje juz nad projektem modernizacji tej trasy DK 10 do Piły do parametrów drogi ekspresowej.Moze prace rozpoczna sie juz w 2011.Pozostaje do rozpatrzenia kierunek rozbudowy A6 w kierunku na Gdansk po przez budowę trasy ekspresowej po sladzie dawnej Berlinki .Nowoczesna droga budowana przez rejony o słabej infrastrukturze przyczyni sie do napływu kapitału do tych zapomnianych rejonów .Planisci podjeli wysiłek budowy S6 blisko wybrzeza wysoko na pólnocy łaczacy duze miasta które i tak bogacą sie przez sezonową turystykę .Obecnie powstaja tam hotele 5 gwiazdkowe o słonych cenach nastawione na turystów z Niemiec którzy zasilaja te miejscja zaraz po sezonie czyli od wrzesnia .Widziałem kiedys taka grupe chyba ze sto osób w Dzwirzynie w stołowce rozlegał sie nieustanny ryk który zagłuszał nieliczne grupy miejscowych.Czyli droga S6 bedzie miała walor drogi sezonowo turystycznej dla ulawienia transportu turystów i lokalnego zaopatrzenia.Pisze o budowie nowej drogi która objęła by tereny zapóżnione gospodarczo która ma przyciagnąć inwestorów do specjalnych stref ekonomiczne .Miasto Chociwel Szczecinek Chojnice czekaja na nowe otwarcie .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando