mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: budowa mostu na Gryfię coraz bliżej

Szczecin: budowa mostu na Gryfię coraz bliżej

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny przybliża się realizacja inwestycji, która uwolni tereny inwestycyjne w sąsiedztwie Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A.

Szczecin: budowa mostu na Gryfię coraz bliżej
- Z wielkim zadowoleniem przyjąłem informację o uzyskaniu pozwolenia na budowę przez Crist Eko, jak również o finalizacji rozmów z Gminą Miastem Szczecin w sprawie przejęcia mostu w przyszłości – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Podpisanie listu intencyjnego z prezydentem miasta zbliża nas do zakończenia procedury dofinansowania z RPO bardzo ważnej inwestycji dla Szczecina. Jesteśmy gotowi i czekamy na ten moment od 25 października 2012 roku, czyli od dnia, w którym Zarząd Województwa podjął decyzję o wpisaniu projektu na listę indykatywną.

Budowa mostu na Gryfię pozwoli skomunikować nowy park przemysłowy Gryfia Biznes Park, w tym w pierwszej kolejności umożliwi rozpoczęcie budowy fabryki fundamentów do morskich elektrowni wiatrowych przez polsko-niemieckie konsorcjum KSO. Przypomnę, że w zakładzie tym pracę znajdzie 588 osób, a nakłady inwestycyjne przekroczą 300 mln zł.

Decyzję Zarządu Województwa o ewentualnym dofinansowaniu inwestycji mostowej ze środków RPO musi poprzedzić złożenie do Urzędu Marszałkowskiego wniosku przez Crist Eko oraz jego pozytywna ocena. Poziom dofinansowania może sięgnąć 85% wartości inwestycji, a więc około 32 mln zł.
Tematy w artykule: most Szczecin

Podobne wiadomości:

Ruszył remont mostu w Stykowie

Ruszył remont mostu w Stykowie

Polskie drogi 2015-08-28

Nowym mostem na Słowację

Nowym mostem na Słowację

Polskie drogi 2015-09-25

Komentuj:

~jumper 2013-03-23

Kolejny bełkot a nie artykuł. Pomieszane inwestycje, wartości i procenty. Wiemy ile pochłoną inwestycje w Park ale to ile kosztuje most co jest tematem artykułu - trzeba sobie policzyć z przydzielonego dofinansowania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross