mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: inauguracja obwodnicy

Szczecin: inauguracja obwodnicy

Od piątku 7 grudnia kierowcy mogli pojechać odcinkiem Obwodnicy Śródmiejskiej pomiędzy ul. Zakole a ul. Krasińskiego. Tym samym udostępniony dla kierowców został ostatni odcinek wybudowanego z wykorzystaniem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego fragmentu V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina. Bez przeszkód będzie można dojechać od strony ul. Chopina w kierunku ul. Krasińskiego.

Szczecin: inauguracja obwodnicy
Liczący ponad 2 km odcinek spinający ulicę Krasińskiego z ul. Arkońską to dziś mająca po dwa pasy ruchu w każdą stronę arteria ułatwiająca komunikację północnych dzielnic Szczecina, osiedla Książąt Pomorskich z al. Wojska Polskiego. Przebudowane zostały także skrzyżowania z ul. Krasińskiego (łączy IV i V etap Obwodnicy), z ul. Chopina (wyremontowany został także ok. 450 m. odcinek tej ulicy) i z ul. Arkońską i Papieża Pawła VI. W ramach tej inwestycji wybudowany został nowy wiadukt w ciągu ul. Arkońskiej.

To nie jedyna inwestycja drogowa, która została oddana do użytku w tym roku. Od kilku dni kierowcy mogą korzystać bez przeszkód z przebudowanej ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej. Wcześniej do użytku oddany został pierwszy etap Trasy Północnej i ulica Nowokresowa łącząca ul. Duńską z ul. Warcisława. W tym roku zmodernizowany został także układ torowy przy Bramie Portowej, zmodernizowana została ul. Łukasińskiego i ul. Derdowskiego.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego realizował program poprawy stanu nawierzchni szczecińskich ulic. W ramach prac zmodernizowane zostały jezdnie m.in. w rejonie Bramy Portowej, ul. Słowackiego czy Krzywoustego. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem kierowcy pojadą nową, zmodernizowaną ulicą Struga.
 
Tematy w artykule: zachodniopomorskie Szczecin

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.