mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: inauguracja obwodnicy

Szczecin: inauguracja obwodnicy

Od piątku 7 grudnia kierowcy mogli pojechać odcinkiem Obwodnicy Śródmiejskiej pomiędzy ul. Zakole a ul. Krasińskiego. Tym samym udostępniony dla kierowców został ostatni odcinek wybudowanego z wykorzystaniem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego fragmentu V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina. Bez przeszkód będzie można dojechać od strony ul. Chopina w kierunku ul. Krasińskiego.

Szczecin: inauguracja obwodnicy
Liczący ponad 2 km odcinek spinający ulicę Krasińskiego z ul. Arkońską to dziś mająca po dwa pasy ruchu w każdą stronę arteria ułatwiająca komunikację północnych dzielnic Szczecina, osiedla Książąt Pomorskich z al. Wojska Polskiego. Przebudowane zostały także skrzyżowania z ul. Krasińskiego (łączy IV i V etap Obwodnicy), z ul. Chopina (wyremontowany został także ok. 450 m. odcinek tej ulicy) i z ul. Arkońską i Papieża Pawła VI. W ramach tej inwestycji wybudowany został nowy wiadukt w ciągu ul. Arkońskiej.

To nie jedyna inwestycja drogowa, która została oddana do użytku w tym roku. Od kilku dni kierowcy mogą korzystać bez przeszkód z przebudowanej ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej. Wcześniej do użytku oddany został pierwszy etap Trasy Północnej i ulica Nowokresowa łącząca ul. Duńską z ul. Warcisława. W tym roku zmodernizowany został także układ torowy przy Bramie Portowej, zmodernizowana została ul. Łukasińskiego i ul. Derdowskiego.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego realizował program poprawy stanu nawierzchni szczecińskich ulic. W ramach prac zmodernizowane zostały jezdnie m.in. w rejonie Bramy Portowej, ul. Słowackiego czy Krzywoustego. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem kierowcy pojadą nową, zmodernizowaną ulicą Struga.
 
Tematy w artykule: zachodniopomorskie Szczecin

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.