mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: nowa obwodnica do poprawki

Szczecin: nowa obwodnica do poprawki

Oddany niedawno do użytku odcinek obwodnicy śródmiejskiej Szczecina zostanie zamknięty dla ruchu ponieważ trzeba go naprawić.  Trzy tygodnie temu jeden z pasów ruchu między ulicami Warcisława i Czcibora został zamknięty ponieważ się zapadał.

Szczecin: nowa obwodnica do poprawki
Od 16 kwietnia br. prowadzone będą prace naprawcze dlatego zamknięty zostanie fragment północnego odcinka między ulicami Warcisława i Czcibora. Obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu do czasu zakończenia koniecznych robót, które maja potrwać około 7 dni.

Zmiany w organizacji ruchu:
  • Dwukierunkowy ruch odbywać się będzie odcinkowo południową nitką obwodnicy.
  • Jedna przeplotka (tymczasowy przejazd na jezdnię południową) będzie na wysokości skrzyżowania z ulicą Czcibora, a druga pomiędzy skrzyżowaniem ulic: Krasińskiego i Warcisława.
  • Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic: Przyjaciół Żołnierza i Warcisława.
  • Z północnej oraz południowej części ulicy Warcisława będzie można skręcać w obwodnicę tylko w prawo.
  • Wjazd w południową część ul. Warcisława jadąc Przyjaciół Żołnierza będzie możliwy od strony ul. Wilczej oraz od ul. Krasińskiego. Natomiast w północną część ul. Warcisława wjazd będzie możliwy jadąc Przyjaciół Żołnierza  wyłącznie od strony ul. Wilczej.
  • Przystanek autobusowy przy „Starej Cegielni” przy jezdni północnej będzie zamknięty

Jak twierdza eksperci przyczyną awarii jest zgromadzona pod jezdnią woda. Koszty naprawy poniesie wykonawca – firma Energopol.

IV etap Obwodnicy Śródmieścia Szczecina realizowany był od lutego 2008 roku, prace wykonała firma Energopol. Koszt robót wyniósł 17,5 mln zł . Podczas realizacji IV etapu obwodnicy prace prowadzone były na odcinku od ul. Warcisława do Krasińskiego. W ich trakcie powstał ok. 500-metrowy odcinek nowej arterii posiadający dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Przebudowane zostało ponadto skrzyżowanie ulic Przyjaciół Żołnierza i Warcisława.

Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~As 2009-04-16

Eh jak zwykle komentarze dzieci wojny... zapadł się kawałek jezdni z powodu wody która spływała ze skarpy pod powierzchnie jezdni doszło do podmycia i teraz to poprawiają drodzy "spece drogowi".

~janek 2009-04-15

NIKT NIE KONTROLUJE JAK BUDOWANE SĄ DROGI ZA NASZE PODATNIKÓW PIENIĄDZE. NA EFEKTY NIE TRZEBA BYŁO DŁUGO CZEKAĆ A TO DOPIERO POCZĄTEK. CIEKAWE CO NA TO NASZ WSPANIAŁY MINISTER TRANSPORTU i PREMIER?

~polo 2009-04-15

Medal im się należy, 500 metrów drogi i to jeszcze spieprzyli!

~LOL 2009-04-15

Brawo!!! W Szczecinie to się dopiero buduje !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.