mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin rozpocznie budowę Trasy Północnej

Szczecin rozpocznie budowę Trasy Północnej

W bieżącym roku Szczecin przystąpi do realizacji II etapu Trasy Północnej wraz z dojazdem przez ulicę Łączną. Trasa Północna docelowo połączy się dwupasmową jezdnią z Policami i północno-zachodnim obejściem Szczecina. Koszt inwestycji oszacowano na 52,4 milionów złotych, zaś wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego to blisko 28 mln zł.

Szczecin rozpocznie budowę Trasy Północnej
- Doskonale wiemy jak ważną drogą jest Trasa Północna dla Szczecina, dla północnych, rozwijających się dzielnic lewobrzeżnej części Szczecina. Jest to także ważna inwestycja w kontekście naszych dalszych planów rozwojowych, mam tu na myśli zachodnie drogowe obejście Szczecina- mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Inwestycja obejmuje budowę ulicy Wkrzańskiej od ul. Bocianiej do ul. Łącznej oraz przebudowę istniejącej ul. Łącznej od ul. Hożej do ul. Rostockiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Rostocką. W ramach zadania zostanie wybudowana także infrastruktura towarzysząca (sieć kanalizacji deszczowej, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, przepusty dla płazów). Rozpoczęcie realizacji inwestycji przewidziano na kwiecień 2012 r. a jej ukończenie na październik 2014 r.

Inwestycja pozwoli na stworzenie alternatywnych dróg łączących rejon północny ze śródmieściem. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez budowę nowego odcinka ul. Wkrzańskiej (od ul. Bocianiej do ul. Łącznej). Po oddaniu do użytkowania nowej drogi, przeniesiona zostanie na nią część ruchu pieszo – kołowego, który obecnie skupia się w ciągu ulic Duńska – Krasińskiego oraz Bogumińska – Obotrycka. Budowa alternatywnego połączenia osiedli Warszewo i Żelechowa ze Śródmieściem wpłynie też na skrócenie czasu przejazdu przez północną część Szczecina oraz ograniczenie strat czasowych, związanych z tworzącymi się obecnie zatorami drogowymi.

Dodatkowo poprawi się jakość istniejącej infrastruktury drogowej w północnej części Szczecina. Cel zostanie osiągnięty poprzez przebudowę ul. Łącznej i skrzyżowań wzdłuż tej ulicy oraz istniejącej ul. Wkrzańskiej, co przełoży się na zwiększenie przepustowości istniejącego układu komunikacyjnego. Zmodernizowana też zostanie infrastruktura podziemna oraz oświetlenie ulic.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~romek 2012-02-09

Szczecin ma szczescie do małych kwot .50 mln złotych na tak duze zadanie to nawet nie kropla w morzu potrzeb.Zachodnie obejscie Szczecina aby zostało zrealizowane to min 3mld złotych .Widocznie rola tego rejonu nie jest zauwazalna dla decydentów .Podobne miasto Gdansk zasilane jest rocznie kilkoma mld na modernizacje swoich dróg.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?