mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin się rozkręca

Szczecin się rozkręca

Zakończyła się budowa łącznika ul. Maciejowickiej i Struga w Szczecinie. Wkrótce w prawobrzeżnej części Szczecina zakończy się kolejna inwestycja drogowa a przyszłym roku ruszą kolejne ważne inwestycje.

Szczecin się rozkręca
Łącznik ul. Maciejowickiej i Struga w Szczecinie był budowany od stycznia 2009 r. Wykonywała go firma ZRIB Andrzej Dykowski. Budowa kosztowała ok. 3,7 mln zł. Dzięki realizacji nowej ulicy uzbrojone zostały i przygotowane do zagospodarowania tereny inwestycyjne o powierzchni ok., 4,7 ha. Miasto zamierza zbyć je jeszcze w bieżącym roku. Wykonany łącznik usprawni także ruch i odciąży skrzyżowanie ul. Struga z ul. Łubinową.

Już na przełomie  października i listopada zakończy się przebudowa ul. Balińskiego w prawobrzeżnej części Szczecina. Zadanie kosztowało około 6 mln zł. W trakcie inwestycji wykonana i poszerzona będzie droga o długości około 1 km i ułożona sieć wodno-kanalizacyjna.  Nastąpi ponadto przebudowa skrzyżowania ulicy Balińskiego, Uczniowskiej i Piasecznej oraz wykonana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Szosą Stargardzką.

- Mam świetną wiadomość dla kierowców – poinformował Krzysztof Nowak, zastępca prezydenta Szczecina – Po roku zabiegów, mamy w końcu ważne pozwolenie na budowę ronda na ul. Dąbskiej. Inwestycję powinniśmy rozpocząć w przyszłym roku. Urząd miasta ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę budowy ronda u zbiegu ulic Dąbskiej, Chłopskiej i Handlowej. Otwarcie ofert przewidziano na 21 października br. a rozpoczęcie robót budowlanych w I kwartale 2010 r. Zakłada się, że inwestycja potrwa około 12 miesięcy. W tym czasie na dotychczasowym skrzyżowaniu ulic Dąbskiej, Handlowej, Pszennej i Chłopskiej powstanie rondo z dwoma pasami ruchu. Przebudowany będzie także odcinek ulicy Dąbskiej (o długości 570m) do skrzyżowania z ulicą Gwarną (dwa pasy ruchu w każdym kierunku). Nowe rondo ma poprawić  warunki ruchu w kierunku osiedla Zdroje i Kijewo oraz będzie też wykorzystywane do przejęcia ruchu pojazdów w czasie przebudowy ulicy Andrzeja Struga. Realizacja tej inwestycji przewidywana jest na lata 2010- 2013 r. Jeszcze w roku bieżącym miasto zamierza ogłosić przetarg na inżyniera kontraktu dla tego zadania a w I kwartale 2010 r przetarg na roboty budowlane. Rozpoczęcie przebudowy planowane jest w III kwartale 2010 r.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Zakończony pierwszy etap remontu A4

Polskie drogi 2015-06-22

Komentuj:

~tubylec 2009-10-07

Oby od tego rozkręcenia nie zakręciło się nam we łbach. Zdjęcia oczywiście nie z tego rejonu, to jest lewobrzeże ul. Przyjaciół Żołnierza przed przebudową (fajna nazwa powinno być Przyjaciółek Żołnierza!). Przebudowano jakieś osiedlowe uliczki a miecz Demoklesa wisi nad miastem! Paradoksalnie oddanie do użytku S3 sparaliżuje wjazdy do Szczecina, zapomniano o 10 km drogi od ronda Hakena do hotelu Panorama przy A6. Odsyłam ciekawskich do artykułu w Gazecie Wyborczej, ale ja pisałem o tym pierwszy w komentarzu do budowy S3. Nasz prezydentunio zajmował się swoim mieszkaniem załatwionym na lewo a nie takimi duperelami jak wjazd do miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.