mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin się rozkręca

Szczecin się rozkręca

Zakończyła się budowa łącznika ul. Maciejowickiej i Struga w Szczecinie. Wkrótce w prawobrzeżnej części Szczecina zakończy się kolejna inwestycja drogowa a przyszłym roku ruszą kolejne ważne inwestycje.

Szczecin się rozkręca
Łącznik ul. Maciejowickiej i Struga w Szczecinie był budowany od stycznia 2009 r. Wykonywała go firma ZRIB Andrzej Dykowski. Budowa kosztowała ok. 3,7 mln zł. Dzięki realizacji nowej ulicy uzbrojone zostały i przygotowane do zagospodarowania tereny inwestycyjne o powierzchni ok., 4,7 ha. Miasto zamierza zbyć je jeszcze w bieżącym roku. Wykonany łącznik usprawni także ruch i odciąży skrzyżowanie ul. Struga z ul. Łubinową.

Już na przełomie  października i listopada zakończy się przebudowa ul. Balińskiego w prawobrzeżnej części Szczecina. Zadanie kosztowało około 6 mln zł. W trakcie inwestycji wykonana i poszerzona będzie droga o długości około 1 km i ułożona sieć wodno-kanalizacyjna.  Nastąpi ponadto przebudowa skrzyżowania ulicy Balińskiego, Uczniowskiej i Piasecznej oraz wykonana zostanie sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu z Szosą Stargardzką.

- Mam świetną wiadomość dla kierowców – poinformował Krzysztof Nowak, zastępca prezydenta Szczecina – Po roku zabiegów, mamy w końcu ważne pozwolenie na budowę ronda na ul. Dąbskiej. Inwestycję powinniśmy rozpocząć w przyszłym roku. Urząd miasta ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę budowy ronda u zbiegu ulic Dąbskiej, Chłopskiej i Handlowej. Otwarcie ofert przewidziano na 21 października br. a rozpoczęcie robót budowlanych w I kwartale 2010 r. Zakłada się, że inwestycja potrwa około 12 miesięcy. W tym czasie na dotychczasowym skrzyżowaniu ulic Dąbskiej, Handlowej, Pszennej i Chłopskiej powstanie rondo z dwoma pasami ruchu. Przebudowany będzie także odcinek ulicy Dąbskiej (o długości 570m) do skrzyżowania z ulicą Gwarną (dwa pasy ruchu w każdym kierunku). Nowe rondo ma poprawić  warunki ruchu w kierunku osiedla Zdroje i Kijewo oraz będzie też wykorzystywane do przejęcia ruchu pojazdów w czasie przebudowy ulicy Andrzeja Struga. Realizacja tej inwestycji przewidywana jest na lata 2010- 2013 r. Jeszcze w roku bieżącym miasto zamierza ogłosić przetarg na inżyniera kontraktu dla tego zadania a w I kwartale 2010 r przetarg na roboty budowlane. Rozpoczęcie przebudowy planowane jest w III kwartale 2010 r.

Podobne wiadomości:

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~tubylec 2009-10-07

Oby od tego rozkręcenia nie zakręciło się nam we łbach. Zdjęcia oczywiście nie z tego rejonu, to jest lewobrzeże ul. Przyjaciół Żołnierza przed przebudową (fajna nazwa powinno być Przyjaciółek Żołnierza!). Przebudowano jakieś osiedlowe uliczki a miecz Demoklesa wisi nad miastem! Paradoksalnie oddanie do użytku S3 sparaliżuje wjazdy do Szczecina, zapomniano o 10 km drogi od ronda Hakena do hotelu Panorama przy A6. Odsyłam ciekawskich do artykułu w Gazecie Wyborczej, ale ja pisałem o tym pierwszy w komentarzu do budowy S3. Nasz prezydentunio zajmował się swoim mieszkaniem załatwionym na lewo a nie takimi duperelami jak wjazd do miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.