mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: zmiany na ul. Chopina

Szczecin: zmiany na ul. Chopina

Wprowadzono kolejne zmiany w ruchu na ul. Chopina w Szczecinie. Ulica Chopina przebudowywana jest w ramach budowy piątego odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej. Piąty etap Obwodnicy Śródmiejskiej połączy ul. Krasińskiego z ul. Arkońską.

Szczecin: zmiany na ul. Chopina
Udostępnione zostały nowe jezdnie ulicy na odcinku pomiędzy stacją benzynową a skrzyżowaniem z ul. Broniewskiego. Oznacza to, że kierowcy jadący od strony skrzyżowania ul. Chopina z ul. Krasińskiego będą poruszać się jezdniami przeznaczonymi docelowo dla ich kierunku ruchu. (do tej pory poruszali się jezdniami przeznaczonymi dla kierunku przeciwnego).

Kierowcy poruszający się po ul. Chopina muszą zachować szczególną ostrożność ze względu na prowadzone w tym rejonie prace. Prędkość ograniczona zostanie do 30 km/h ze względu na występujące w rejonie skrzyżowania z ul. Wszystkich Świętych różnice w poziomie nawierzchni.

Ulica Chopina przebudowywana jest w ramach budowy piątego odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej. Piąty etap Obwodnicy Śródmiejskiej połączy ul. Krasińskiego z ul. Arkońską.

W ramach tej inwestycji dofinansowanej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego powstają nowe jezdnie (po dwa pasy ruchu w każdą stronę), ścieżki rowerowe, chodniki. Przy skrzyżowaniu z ul. Arkońską wybudowany został nowy wiadukt kolejowy a na wysokości ul. Łabędziej przejście podziemne.

Uzupełnieniem budowy tego etapu Obwodnicy Śródmiejskiej jest przebudowa skrzyżowania obwodnicy z ul. Krasińskiego.

Wykonawca prac Energopol Szczecin na realizację tego zadania ma czas do jesieni tego roku.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic