mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecinek z nadzieją na obwodnicę

Szczecinek z nadzieją na obwodnicę

Mimo, że krajowa „jedenastka” nie znalazła się na rządowej liście realizowanych w najbliższym czasie inwestycji drogowych, to w budżecie GDDKiA znalazły się pieniądze na przygotowania do budowy obwodnicy Szczecinka. Władze Szczecinka zabiegają więc by budowa obwodnicy nie znalazła się w planach obejmujących czas po roku 2013, tylko wcześniej.

W tym roku to na razie około 5 mln zł z przeznaczeniem na projekt techniczny i wykup przynajmniej części gruntów pod trasę. UM Szczecinek od początku deklarował pomoc w realizacji zadania m.in. przy robieniu projektu czy wykupie i przekazywaniu gruntów. W ratuszu zadbano, aby uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego, który pod przyszłą obwodnicę rezerwuje szeroki pas ziemi. Obwodnica jest punktem strategii rozwoju miasta, gdyż od jej istnienia w dużej mierze zależy powodzenie specjalnej strefy ekonomicznej, która ma niebawem powstać.

Obwodnica ma mieć standard drogi ekspresowej - dwie jezdnie po dwa pasy ruchu tylko w kierunku wyjazdu na Koszalin trasa będzie najprawdopodobniej jednojezdniowa. Na całej długości obwodnicy - w sumie 10 kilometrów – powstanie kilka wiaduktów i zjazdów. Szacunkowy koszt całej inwestycji to około 100 mln zł.

Przeczytaj także:

Pomysł na ekspresową Szczecin – Koszalin (2007-02-02)

'S 11 na 2011' (2006-08-08)

Obwodnice nie czekają na ekspresową (2007-02-14)

W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska (2007-02-08)

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~lekki 2007-02-27

w niektórych miastach i te jednojezdniowe byłyby zbawieniem, opóźnienia w infrastrukturze są straszne....

~osskaa 2007-02-27

Budujmy więcej jednopasmowych obwodnic! Koniecznie też muszą być światła i wysepki. Obowiązkowo fotoradary ze dwa i ograniczenie prędkości do 70km/h. Nie zapomnijmy również o najważniejszym elemencie polskich dróg, zatoczek dla PKSów. Szczecinkowi gratulujemy wiekopomnej inwestycji!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.