mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecińska obwodnica śródmiejska

Szczecińska obwodnica śródmiejska

Szczecin przygotowuje się do budowy kolejnych części obwodnicy śródmiejskiej. W ciągu najbliższych czterech lat planuje budowę odcinka prowadzącego od ul. Warcisława aż do ul. Arkońskiej. Ale na tym nie koniec. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe fragmentu obwodnicy pomiędzy pl. Szyrockiego a Turzynem.

Władze miejskie Szczecina wreszcie potraktowały budowę obwodnicy  śródmiejskiej jako jedną z głównych inwestycji – donosi Kurier Szczeciński. W ciągu najbliższych dni rozpoczną się prace polegające na przedłużeniu ul. Przyjaciół Żołnierza od skrzyżowania z ul. Warcisława do ul. Krasińskiego. Modernizacja tego odcinka potrwa do jesieni 2008 r. i wyniesie 16 mln zł.

Dodatkowo w tym roku rozpoczną się prace projektowe kolejnych etapów obwodnicy - V (od ul. Krasińskiego przez ul. Chopina do ul. Arkońskiej) i VIII (odcinek między ul. Mieszka I a ul. 26 Kwietnia przy Turzynie). Miasto na przygotowanie projektu ma dwa lata i przeznaczy na ten cel dodatkowo 5,5 mln zł. Przez ten czas miasto musimy uzyskać prawo do dysponowania gruntami, tak by uzyskać pozwolenie na budowę. Budowa obu nowych odcinków rozpocznie się prawdopodobnie na początku 2009 r. i zakończy się w 2011 r. W tym samym czasie zostanie również zmodernizowana ul. Warcisława. Jeżeli wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem jest nadzieja, że długo oczekiwana inwestycja ujrzy wreszcie światło dzienne.


Przeczytaj także:

300 mln zł dla portów Szczecin i Świnoujście (2007-01-03)

Szansa dla obwodnicy Szczecina (2006-12-13)

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu (2007-01-23)

Trwają remonty w Gdańsku (2007-01-26)

 


Podobne wiadomości:

Trwają remonty w Gdańsku

Trwają remonty w Gdańsku

Polskie drogi 2007-01-26

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu

Polskie drogi 2007-01-23

Komentuj:

~Lewys 2007-02-18

dzieki, pozdrowienia dla Wroclawia.

~Kuba 2007-01-31

Wrocek pozdrawia Szczecin! Tez wlasnie ogloszono przetarg na dalsza budowe Obwodnicy Srodmiejskiej. To juz przedostatni odcinek. Szybkiej budowy Wam zycze ;-)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando