mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szerokiej drogi na gliwickiej A1

Szerokiej drogi na gliwickiej A1

Dzisiaj, tj. 30 września 2011 roku w godzinach wieczornych zostanie otwarty dla ruchu ponad 6 kilometrowy odcinek autostrady A1 Maciejów-Sośnica. Stanowi on część obwodnicy Gliwic. Teraz przejezdna będzie cała autostradowa obwodnica Gliwic (utworzona przez autostrady A1 i A4 oraz Drogę Krajową nr 88 – tzw. starą autostradę).

Szerokiej drogi na gliwickiej A1
Odcinek A1 Maciejów-Sośnica ma długość 6,017 km. Jego budowa rozpoczęła się w marcu 2009 roku, roboty prowadzone były przez konsorcjum firm POLIMEX-MOSTOSTAL (lider), DOPRASTAV a.s. (partmer), EUROVIA POLSKA S.A. (partner), PRDiM S.A. (partner). Nadzór nad budową sprawowało konsorcjum firm ARCADIS Sp. z o.o. i MottMcDonald Limited.

Kontrakt objął swym zakresem wybudowanie 13 obiektów inżynierskich nad i w ciągu autostrad: mostów, wiaduktów, estakad i przepustów dostosowanych do migracji małych i średnich zwierząt. To właśnie na tym odcinku A1 powstała największa estakada na Śląsku będąca jednocześnie drugą najdłuższą estakadą nasuwaną w Polsce (wagowo i objętościowo pierwsza), a czwartym takim obiektem w Europie.

Budowa gliwickiego fragmentu A1 kosztowała 1,1 mld zł. Inwestycja ta współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.   Odcinek A1 "Sośnica-Maciejów" o długości 6,017 km w całości przebiega przez Gliwice. na trasie znalazły się m.in. ul. Chorzowska, rzeka Bytomka, tory kolejowe, ul. Królewskiej Tamy, rzeka Kłodnica, ul. Kujawska, droga krajowa nr 88.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

Jotgie 2011-09-30

Żeby tak jeszcze Ks. Józefa Frędzla połączyć z Nowym Dworem...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.