mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szerokiej drogi na gliwickiej A1

Szerokiej drogi na gliwickiej A1

Dzisiaj, tj. 30 września 2011 roku w godzinach wieczornych zostanie otwarty dla ruchu ponad 6 kilometrowy odcinek autostrady A1 Maciejów-Sośnica. Stanowi on część obwodnicy Gliwic. Teraz przejezdna będzie cała autostradowa obwodnica Gliwic (utworzona przez autostrady A1 i A4 oraz Drogę Krajową nr 88 – tzw. starą autostradę).

Szerokiej drogi na gliwickiej A1
Odcinek A1 Maciejów-Sośnica ma długość 6,017 km. Jego budowa rozpoczęła się w marcu 2009 roku, roboty prowadzone były przez konsorcjum firm POLIMEX-MOSTOSTAL (lider), DOPRASTAV a.s. (partmer), EUROVIA POLSKA S.A. (partner), PRDiM S.A. (partner). Nadzór nad budową sprawowało konsorcjum firm ARCADIS Sp. z o.o. i MottMcDonald Limited.

Kontrakt objął swym zakresem wybudowanie 13 obiektów inżynierskich nad i w ciągu autostrad: mostów, wiaduktów, estakad i przepustów dostosowanych do migracji małych i średnich zwierząt. To właśnie na tym odcinku A1 powstała największa estakada na Śląsku będąca jednocześnie drugą najdłuższą estakadą nasuwaną w Polsce (wagowo i objętościowo pierwsza), a czwartym takim obiektem w Europie.

Budowa gliwickiego fragmentu A1 kosztowała 1,1 mld zł. Inwestycja ta współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.   Odcinek A1 "Sośnica-Maciejów" o długości 6,017 km w całości przebiega przez Gliwice. na trasie znalazły się m.in. ul. Chorzowska, rzeka Bytomka, tory kolejowe, ul. Królewskiej Tamy, rzeka Kłodnica, ul. Kujawska, droga krajowa nr 88.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

Jotgie 2011-09-30

Żeby tak jeszcze Ks. Józefa Frędzla połączyć z Nowym Dworem...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.