mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szersza Aleja Krakowska

Szersza Aleja Krakowska

Blisko pół miliona wyniesie remont Al. Krakowskiej w Warszawie w kierunku Raszyn - Janki. Marna to pociecha dla kierowców, bo inwestycja nie zlikwiduje korków na trasie wylotowej w kierunku Krakowa i Katowic. Rozwiązaniem będzie dopiero budowa dróg ekspresowych S7 i S8. A na to musimy poczekać co najmniej rok...

W ciągu najbliższych kilku miesięcy drogowcy przebudują  skrzyżowanie alei Krakowskiej z ulicą Na Skraju. Na jezdni w kierunku Janek powstanie dodatkowy pas do skrętu w lewo oraz sygnalizacja do skrętu w lewo, co pozwoli na upłynnienie ruchu. Kontrakt został podpisany firmą Planeta, która jako jedyna przystąpiła do przetargu. Kontrakt został podpisany na kwotę 469 tysięcy złotych.

Aleją Krakowską dziennie przejeżdża około 60 tys. aut. Trasa ta jest prawdziwą udręką dla kierowców podróżujących na południe od stolicy (Katowice, Kraków, Wrocław). Poprawę przyniesie dopiero budowa węzła dróg otaczających Warszawę, w tym dróg ekspresowych S7 i S8. Ekspresówki pozwolą w przyszłości ominąć Janki i Raszyn. Niestety, harmonogram przewiduje rozpoczęcie prac dopiero w przyszłym roku i zakończenie w 2009 roku.

Przeczytaj także:

Warszawski Węzeł Drogowy (2006-08-17)

Czarny scenariusz dla Warszawy (2006-07-21)

Warszawskie wylotówki do remontu (2006-02-16)


 

Tematy w artykule: Warszawa mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Anka 2006-10-01

to ciekawe, że dopiero teraz rozpoczęto remont al. Krakowskej, skoro od wielu lat przybywa samochodów, jakość i przepustowość drogi jest odczuwalna, widoczna a zwłaszcza bolesna, że dotacja na transport z UE na lata 2004-2006 została wykorzystana w ----- uwaga! 0,003% bo .... urzdnicy zaspali - gratulacje, bo zamiast 20 minut wracam do domu 2,5 godz.!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.