mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szersza Aleja Krakowska

Szersza Aleja Krakowska

Blisko pół miliona wyniesie remont Al. Krakowskiej w Warszawie w kierunku Raszyn - Janki. Marna to pociecha dla kierowców, bo inwestycja nie zlikwiduje korków na trasie wylotowej w kierunku Krakowa i Katowic. Rozwiązaniem będzie dopiero budowa dróg ekspresowych S7 i S8. A na to musimy poczekać co najmniej rok...

W ciągu najbliższych kilku miesięcy drogowcy przebudują  skrzyżowanie alei Krakowskiej z ulicą Na Skraju. Na jezdni w kierunku Janek powstanie dodatkowy pas do skrętu w lewo oraz sygnalizacja do skrętu w lewo, co pozwoli na upłynnienie ruchu. Kontrakt został podpisany firmą Planeta, która jako jedyna przystąpiła do przetargu. Kontrakt został podpisany na kwotę 469 tysięcy złotych.

Aleją Krakowską dziennie przejeżdża około 60 tys. aut. Trasa ta jest prawdziwą udręką dla kierowców podróżujących na południe od stolicy (Katowice, Kraków, Wrocław). Poprawę przyniesie dopiero budowa węzła dróg otaczających Warszawę, w tym dróg ekspresowych S7 i S8. Ekspresówki pozwolą w przyszłości ominąć Janki i Raszyn. Niestety, harmonogram przewiduje rozpoczęcie prac dopiero w przyszłym roku i zakończenie w 2009 roku.

Przeczytaj także:

Warszawski Węzeł Drogowy (2006-08-17)

Czarny scenariusz dla Warszawy (2006-07-21)

Warszawskie wylotówki do remontu (2006-02-16)


 

Tematy w artykule: Warszawa mazowieckie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Anka 2006-10-01

to ciekawe, że dopiero teraz rozpoczęto remont al. Krakowskej, skoro od wielu lat przybywa samochodów, jakość i przepustowość drogi jest odczuwalna, widoczna a zwłaszcza bolesna, że dotacja na transport z UE na lata 2004-2006 została wykorzystana w ----- uwaga! 0,003% bo .... urzdnicy zaspali - gratulacje, bo zamiast 20 minut wracam do domu 2,5 godz.!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.