mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szersza DW 765 Staszów-Osiek

Szersza DW 765 Staszów-Osiek

Rozbuduje się droga ze Staszowa do Osieka w woj. świętokrzyskim. Dzięki niej kierowcy łatwiej dojadą do rozwijającej się trasy Jędrzejów-Połaniec-Kolbuszowa.

Szersza DW 765 Staszów-Osiek
Droga między Chmielnikiem a Osiekiem staje się szersza i wygodniejsza. Jesienią 2012 r. pierwsi kierowcy wjechali na poszerzoną trasę nr 765 między Chmielnikiem a Staszowem, zaś już wkrótce rozpoczną się prace na kolejnym, 17-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej, tym razem od Staszowa do Osieka. Zakończenie projektu jest planowane na grudzień 2014 r.

Szersza droga Staszów-Osiek pozwoli kierowcom dojechać do tej modernizowanej trasy. Skorzysta też Osiek – niewielka miejscowość, przecięta nie tylko przez poszerzaną drogę wojewódzką, ale też przez  krajową 79.

11 lutego 2013 r. w Osieku Województwo Świętokrzyskie podpisało umowę z wykonawcą projektu "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 765 na odcinku Staszów-Osiek". Jest nim Przedsiębiorstwo Robót Drogowych TRAKT. Prace będą kosztowały blisko 32 mln zł. Zadanie otrzyma dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Komentuj:

~SSx 2013-02-28

Samorozbuduwująca się droga? No No!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.