mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szersza DW 765 Staszów-Osiek

Szersza DW 765 Staszów-Osiek

Rozbuduje się droga ze Staszowa do Osieka w woj. świętokrzyskim. Dzięki niej kierowcy łatwiej dojadą do rozwijającej się trasy Jędrzejów-Połaniec-Kolbuszowa.

Szersza DW 765 Staszów-Osiek
Droga między Chmielnikiem a Osiekiem staje się szersza i wygodniejsza. Jesienią 2012 r. pierwsi kierowcy wjechali na poszerzoną trasę nr 765 między Chmielnikiem a Staszowem, zaś już wkrótce rozpoczną się prace na kolejnym, 17-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej, tym razem od Staszowa do Osieka. Zakończenie projektu jest planowane na grudzień 2014 r.

Szersza droga Staszów-Osiek pozwoli kierowcom dojechać do tej modernizowanej trasy. Skorzysta też Osiek – niewielka miejscowość, przecięta nie tylko przez poszerzaną drogę wojewódzką, ale też przez  krajową 79.

11 lutego 2013 r. w Osieku Województwo Świętokrzyskie podpisało umowę z wykonawcą projektu "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 765 na odcinku Staszów-Osiek". Jest nim Przedsiębiorstwo Robót Drogowych TRAKT. Prace będą kosztowały blisko 32 mln zł. Zadanie otrzyma dofinansowanie z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Komentuj:

~SSx 2013-02-28

Samorozbuduwująca się droga? No No!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.