mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szerzej na DW 239 pod Świeciem

Szerzej na DW 239 pod Świeciem

Trwa procedura przetargowa na przebudowę blisko 2-kilometrowego odcinka DW nr 239 w Gródku pod Świeciem. Wąska jezdnia zostanie poszerzona, powstaną przy niej również chodniki i ścieżka rowerowa.

Szerzej na DW 239 pod Świeciem
DW nr 239 umożliwia dojazd do Laskowic, Jeżewa i Lniana (powiat świecki). Fragment znajdujący się w Gródku do tej pory uniemożliwiał sprawną i bezpieczną komunikację . – Część dróg, którymi zaczęliśmy zarządzać przed ponad 10 laty, nie spełniała parametrów jakie powinny posiadać drogi wojewódzkie – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Dlatego rozpoczęliśmy między innymi prace nad projektem przebudowy blisko 2-kilometrowego odcinka. To zarazem najwęższy fragment drogi. W niektórych miejscach szerokość jezdni wynosiła niecałe 4,5 metra. Przy takich parametrach mijanie się pojazdów wymuszało zjeżdżanie na pobocze. Dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego możemy przystąpić do przebudowy tej drogi. Dysponujemy pełną dokumentacją na to zadanie dlatego ogłosiliśmy przetarg. 17 września nastąpiło otwarcie ofert. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Ta firma zamierza podjąć się przebudowy drogi za 4,35 mln zł brutto. Teraz trwa ocena złożonych ofert. Po podpisaniu umowy wykonawca na przebudowę drogi będzie miał czas do 31 sierpnia 2013 roku.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Connect - nowe funkcjonalności w modelu Kodiaq
Skoda Connect - nowe funkcjonalności w modelu Kodiaq
Wraz z modelem Kodiaq debiutują nowe mobilne usługi internetowe Skoda Connect. Pierwsza to Infotainment Online, zapewnia dodatkowe informacje i jest związana z systemami nawigacji satelitarnej. Care Connect pozwala na manualne lub automatyczne wezwanie pomocy po wypadku oraz zdalny dostęp do samochodu.