mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szerzej na DW 239 pod Świeciem

Szerzej na DW 239 pod Świeciem

Trwa procedura przetargowa na przebudowę blisko 2-kilometrowego odcinka DW nr 239 w Gródku pod Świeciem. Wąska jezdnia zostanie poszerzona, powstaną przy niej również chodniki i ścieżka rowerowa.

Szerzej na DW 239 pod Świeciem
DW nr 239 umożliwia dojazd do Laskowic, Jeżewa i Lniana (powiat świecki). Fragment znajdujący się w Gródku do tej pory uniemożliwiał sprawną i bezpieczną komunikację . – Część dróg, którymi zaczęliśmy zarządzać przed ponad 10 laty, nie spełniała parametrów jakie powinny posiadać drogi wojewódzkie – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Dlatego rozpoczęliśmy między innymi prace nad projektem przebudowy blisko 2-kilometrowego odcinka. To zarazem najwęższy fragment drogi. W niektórych miejscach szerokość jezdni wynosiła niecałe 4,5 metra. Przy takich parametrach mijanie się pojazdów wymuszało zjeżdżanie na pobocze. Dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego możemy przystąpić do przebudowy tej drogi. Dysponujemy pełną dokumentacją na to zadanie dlatego ogłosiliśmy przetarg. 17 września nastąpiło otwarcie ofert. Najkorzystniejszą złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Ta firma zamierza podjąć się przebudowy drogi za 4,35 mln zł brutto. Teraz trwa ocena złożonych ofert. Po podpisaniu umowy wykonawca na przebudowę drogi będzie miał czas do 31 sierpnia 2013 roku.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.