mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sześć wariantów przebiegu drogi Opatów - Kraśnik

Sześć wariantów przebiegu drogi Opatów - Kraśnik

Sześć wariantów przebiegu nowej dwujezdniowej drogi krajowej Opatów – Kraśnik opracowali projektanci. Wszystkie zostały przedstawione mieszkańcom gmin Opatów, Wojciechowice, Wilczyce, Zawichost i Ożarów podczas konsultacji społecznych zorganizowanych przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.Odcinek drogi krajowej Opatów – Kraśnik ma około 60 kilometrów i jest ważnym fragmentem trasy łączącej Kielce z Lublinem.

Sześć wariantów przebiegu drogi Opatów - Kraśnik
Opracowanie wariantów przebiegu drogi w ramach Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego to początkowy etap przygotowań do jej budowy. Ostateczny wariant zostanie wybrany na mocy decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji. Wniosek o decyzję środowiskową może być gotowy w drugiej połowie roku. Wcześniej drogowcy chcieli zapoznać się uwagami samorządowców i mieszkańców gmin, przez które przebiegnie droga. Dlatego warianty trasy przedstawiono na spotkaniach w Opatowie, Ożarowie, Bidzinach i Linowie, mimo iż konsultacje społeczne na tym etapie przygotowania inwestycji nie są obowiązkowe.

Odcinek drogi krajowej Opatów – Kraśnik ma około 60 kilometrów i jest ważnym fragmentem trasy łączącej Kielce z Lublinem. Na terenie regionu świętokrzyskiego odcinek ten ma długość około 30 kilometrów. Na 12-kilometrowym fragmencie począwszy od projektowanej aktualnie obwodnicy Opatowa do miejscowości Stodoły nowa droga będzie miała jeden wariant przebiegu, dalej aż sześć wariantów. Projektanci zaproponowali aż trzy nowe przeprawy mostowe przez Wisłę między Annopolem a Zawichostem uwzględniając obszary chronione przyrodniczo. Nowa droga projektowana jest jako dwujezdniowa. Wszystkie jej warianty biegną na południe od obecnej trasy 74.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

~Krzysztof400 2010-01-30

A może by tak już budować?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.