mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szesnastką do Biskupca

Szesnastką do Biskupca

Zbliża się do końca budowa drogi krajowej nr 16 na odcinku Barczewo – Biskupiec o długości 18,2 km. Termin umowny zakończenia robót przypada na 10 listopada 2010 r., jednak drogowcy już przed 1 listopada udostępnili kierowcom nową drogę na całej długości wraz z węzłami i siecią dróg dojazdowych. Mimo udostępnienia drogi do ruchu, kierowcy powinni liczyć się jeszcze z drobnymi utrudnieniami związanymi z pracami wykończeniowymi prowadzonymi w obrębie pasa drogowego.  Budowa trwała 26 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych i kosztowała 342 mln zł.

Szesnastką do Biskupca
Prace zaczęły się we wrześniu 2008 r. a zakończenie kontraktu przewidziane jest na 10 listopada br. Prace budowlane prowadzone były na większości trasy poza istniejącą drogą. Nowa droga ma jedną jezdnię  z utwardzonymi poboczami, a w obrębie węzłów jest dwujezdniowa. W ramach zadania wybudowana została obwodnica Kromerowa. Dla zapewnienia połączeń z przyległym terenem wybudowane zostały  drogi gospodarcze, przebudowana została infrastruktura nad- i podziemna  kolidująca z projektem, wiadukty i tunele na przecięciu z poprzecznymi drogami lokalnymi oraz przejścia ekologiczne dla małych i dużych zwierząt. Podłączenie do drogi będzie się odbywało poprzez trzy węzły: Barczewo (wybudowany w ramach kontraktu Wójtowo-Barczewo), Kromerowo i Biskupiec.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando