Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szesnastką do Biskupca

Szesnastką do Biskupca

Zbliża się do końca budowa drogi krajowej nr 16 na odcinku Barczewo – Biskupiec o długości 18,2 km. Termin umowny zakończenia robót przypada na 10 listopada 2010 r., jednak drogowcy już przed 1 listopada udostępnili kierowcom nową drogę na całej długości wraz z węzłami i siecią dróg dojazdowych. Mimo udostępnienia drogi do ruchu, kierowcy powinni liczyć się jeszcze z drobnymi utrudnieniami związanymi z pracami wykończeniowymi prowadzonymi w obrębie pasa drogowego.  Budowa trwała 26 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych i kosztowała 342 mln zł.

Szesnastką do Biskupca
Prace zaczęły się we wrześniu 2008 r. a zakończenie kontraktu przewidziane jest na 10 listopada br. Prace budowlane prowadzone były na większości trasy poza istniejącą drogą. Nowa droga ma jedną jezdnię  z utwardzonymi poboczami, a w obrębie węzłów jest dwujezdniowa. W ramach zadania wybudowana została obwodnica Kromerowa. Dla zapewnienia połączeń z przyległym terenem wybudowane zostały  drogi gospodarcze, przebudowana została infrastruktura nad- i podziemna  kolidująca z projektem, wiadukty i tunele na przecięciu z poprzecznymi drogami lokalnymi oraz przejścia ekologiczne dla małych i dużych zwierząt. Podłączenie do drogi będzie się odbywało poprzez trzy węzły: Barczewo (wybudowany w ramach kontraktu Wójtowo-Barczewo), Kromerowo i Biskupiec.

Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj