mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szesnastka poprawiona

Szesnastka poprawiona

Modernizacja czternastu kilometrów DK16 na odcinkach z Gietrzwałdu do Naglad, a także z Olsztyna do Barczewa trwała dwa lata i kosztowała 140 mln zł. Jednak konsorcjum firm z Olsztyna i Ostródy, które prowadziło prace, nie uniknęło wpadki przy realizacji tej inwestycji: kierowcy od razu zaczęli się skarżyć, że nowy asfalt jest nierówny.

Szesnastka poprawiona
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiada za inwestycje na trasach krajowych, nakazała usunięcie usterek. Wykonawca miał to zrobić już w czerwcu. Jednak padający wówczas niemal codziennie deszcz sprawił, że w tym terminie udało mu się naprawić jedynie niewielkie fragmenty trasy w okolicach Gietrzwałdu i Barczewa. Pogoda dopisała w następnych tygodniach i prace już się skończyły. Dla przykładu - usuwanie nierówności na wiaduktach w Gietrzwałdzie i Barczewie polegało tylko na zdjęciu cienkiej warstwy nawierzchni i położeniu warstwy uszczelniającej, by zlikwidować chropowatość. Natomiast na odcinku 1,7 km drogi w okolicach Łęgajn, Gietrzwałdu i Naglad warstwa zewnętrzna, tzw. ścieralna została zdjęta całkowicie i położona na nowo.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~T 2009-08-24

Te bez komentarza ŻAŁOSNE - żałosny jto est Twój komentarz. Kolejny portal zainfekowany. Szkoda czytać.

~kocur 2009-08-24

co tu komentować twój post, to post z serii "populista sobie krzyczy". czy twoje błędy, w twojej pracy też mamy nazywać łapówkami i przekrętami? zastanów się zanim pluniesz śliną.

~bez komentarza ! ŻAŁOSNE ! 2009-08-24

Co tu komentować ? kolejna z serii " ciekawe przypadki budowy dróg" firma ktora partaczy robote a bierze za to duża kasę i tyle. po drodze łapówki, krętactwa itp,itp....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic