mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie

Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie

Do 30 listopada 2013 roku potrwa rozbudowa Szosy Okrężna w Toruniu na odcinku od 4 Pułku Lotniczego do Fortu VII. Firma PBD w Bielczynach, z którą toruńscy drogowcy podpisali umowę na realizację zadania, wykona je za ponad 4,5 mln złotych.

Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie
Obecnie drogowcy na odcinku między 4 Pułkiem Lotniczym a ul. Bluszczową wyrównują teren. Kolejnym etapem będą roboty kanalizacyjne i roboty drogowe.

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa jezdnia o długości 998,50 m i szerokości 7,00 m (2 pasy ruchu po 3,5 m), ciąg pieszo-rowerowego o szerokości 5 m (po zachodniej stronie, w starym śladzie ulicy) oraz droga rowerowa (szer.2,50 m) i chodnik (szer. 1,50 m po stronie wschodniej).

W praktyce oznacza to, że w ramach zadania zostanie zrealizowany nowy odcinek jezdni dla ruchu samochodowego, równoległy do istniejącego, natomiast stara nawierzchnia zostanie wyremontowana i po zakończeniu prac będzie stanowić ciąg pieszo-rowerowy. Pozwoli to na zachowanie historycznego charakteru drogi rokadowej, czyli specjalnie osłoniętego szlaku łączącego forty zewnętrzne pierścienia toruńskiej twierdzy.
Tematy w artykule: Toruń drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Polskie drogi 2015-02-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic