mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie

Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie

Do 30 listopada 2013 roku potrwa rozbudowa Szosy Okrężna w Toruniu na odcinku od 4 Pułku Lotniczego do Fortu VII. Firma PBD w Bielczynach, z którą toruńscy drogowcy podpisali umowę na realizację zadania, wykona je za ponad 4,5 mln złotych.

Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie
Obecnie drogowcy na odcinku między 4 Pułkiem Lotniczym a ul. Bluszczową wyrównują teren. Kolejnym etapem będą roboty kanalizacyjne i roboty drogowe.

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa jezdnia o długości 998,50 m i szerokości 7,00 m (2 pasy ruchu po 3,5 m), ciąg pieszo-rowerowego o szerokości 5 m (po zachodniej stronie, w starym śladzie ulicy) oraz droga rowerowa (szer.2,50 m) i chodnik (szer. 1,50 m po stronie wschodniej).

W praktyce oznacza to, że w ramach zadania zostanie zrealizowany nowy odcinek jezdni dla ruchu samochodowego, równoległy do istniejącego, natomiast stara nawierzchnia zostanie wyremontowana i po zakończeniu prac będzie stanowić ciąg pieszo-rowerowy. Pozwoli to na zachowanie historycznego charakteru drogi rokadowej, czyli specjalnie osłoniętego szlaku łączącego forty zewnętrzne pierścienia toruńskiej twierdzy.
Tematy w artykule: Toruń drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak...

Polskie drogi 2015-02-17

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji drogowych

Wrocław: Oto 10 najważniejszych inwestycji...

Polskie drogi 2015-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.