mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie

Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie

Do 30 listopada 2013 roku potrwa rozbudowa Szosy Okrężna w Toruniu na odcinku od 4 Pułku Lotniczego do Fortu VII. Firma PBD w Bielczynach, z którą toruńscy drogowcy podpisali umowę na realizację zadania, wykona je za ponad 4,5 mln złotych.

Szosa Okrężna w Toruniu w rozbudowie
Obecnie drogowcy na odcinku między 4 Pułkiem Lotniczym a ul. Bluszczową wyrównują teren. Kolejnym etapem będą roboty kanalizacyjne i roboty drogowe.

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa jezdnia o długości 998,50 m i szerokości 7,00 m (2 pasy ruchu po 3,5 m), ciąg pieszo-rowerowego o szerokości 5 m (po zachodniej stronie, w starym śladzie ulicy) oraz droga rowerowa (szer.2,50 m) i chodnik (szer. 1,50 m po stronie wschodniej).

W praktyce oznacza to, że w ramach zadania zostanie zrealizowany nowy odcinek jezdni dla ruchu samochodowego, równoległy do istniejącego, natomiast stara nawierzchnia zostanie wyremontowana i po zakończeniu prac będzie stanowić ciąg pieszo-rowerowy. Pozwoli to na zachowanie historycznego charakteru drogi rokadowej, czyli specjalnie osłoniętego szlaku łączącego forty zewnętrzne pierścienia toruńskiej twierdzy.
Tematy w artykule: Toruń drogi miejskie

Podobne wiadomości:

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z dofinansowaniem

Poznań: Przebudowa węzła Kaponiera z...

Polskie drogi 2014-12-18

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.