mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szubin z obwodnicą

Szubin z obwodnicą

W ciągu drogi krajowej nr 5 pretendującej do miana ekspresowej powstaje obwodnica Szubina. Obejście Szubina na trasie Bydgoszcz - Poznań będzie liczyć ponad 5,7 km a prace budowlane na tym odcinku potrwają do kwietnia 2006 roku.

Szubin z obwodnicą

Inwestor czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w październiku 2004 roku umowę na kontrakt - "Budowa obwodnicy Szubina w ciągu drogi krajowej Nr 5 Bydgoszcz - Poznań od km 64+100 do km 69+835" z wykonawcą - firmą Skanska S.A. Kontrakt jest realizowany z Pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wartość kontraktu (bez podatku VAT) wynosi ponad 50,8 mln zł. Wykonawca prace budowlane rozpoczął jesienią zeszłego roku. Na chwile obecną trwają zaawansowane prace. Przy wjeździe i wyjeździe z obwodnicy - miejscowość Łachowo (odcinek 1,32 km) oraz  Szubin - Wąsosz obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Utrudnienia będą miały miejsce do końca października br. Przypomnijmy, że wyznaczony okres realizacji zadania to dokładnie 540 dni, do kwietnia 2006 roku.

Powstała obwodnica pozwoli na połączenie wszystkich dróg krajowych wchodzących do miasta, co wyeliminuje ruch tranzytowy przejeżdżający przez jego centrum. Budowa obwodnicy służy również poprawie bezpieczeństwa ruchu na drogach w mieście oraz zahamowaniu dewastacji infrastruktury komunikacyjnej miasta. Dodatkowo skróceniu ulegnie czas przejazdu na trasie Poznań - Bydgoszcz.

 


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~krzychru 2007-01-01

obwodnica juz akończona

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic