mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szubin z obwodnicą

Szubin z obwodnicą

W ciągu drogi krajowej nr 5 pretendującej do miana ekspresowej powstaje obwodnica Szubina. Obejście Szubina na trasie Bydgoszcz - Poznań będzie liczyć ponad 5,7 km a prace budowlane na tym odcinku potrwają do kwietnia 2006 roku.

Szubin z obwodnicą

Inwestor czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w październiku 2004 roku umowę na kontrakt - "Budowa obwodnicy Szubina w ciągu drogi krajowej Nr 5 Bydgoszcz - Poznań od km 64+100 do km 69+835" z wykonawcą - firmą Skanska S.A. Kontrakt jest realizowany z Pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wartość kontraktu (bez podatku VAT) wynosi ponad 50,8 mln zł. Wykonawca prace budowlane rozpoczął jesienią zeszłego roku. Na chwile obecną trwają zaawansowane prace. Przy wjeździe i wyjeździe z obwodnicy - miejscowość Łachowo (odcinek 1,32 km) oraz  Szubin - Wąsosz obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Utrudnienia będą miały miejsce do końca października br. Przypomnijmy, że wyznaczony okres realizacji zadania to dokładnie 540 dni, do kwietnia 2006 roku.

Powstała obwodnica pozwoli na połączenie wszystkich dróg krajowych wchodzących do miasta, co wyeliminuje ruch tranzytowy przejeżdżający przez jego centrum. Budowa obwodnicy służy również poprawie bezpieczeństwa ruchu na drogach w mieście oraz zahamowaniu dewastacji infrastruktury komunikacyjnej miasta. Dodatkowo skróceniu ulegnie czas przejazdu na trasie Poznań - Bydgoszcz.

 


Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

~krzychru 2007-01-01

obwodnica juz akończona

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.