mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szukają wykonawcy dla ul. Batorego w Zielonej Górze

Szukają wykonawcy dla ul. Batorego w Zielonej Górze

Aż 11 firm zgłosiło się do przetargu na remont ul. Stefana Batorego - wylotowej arterii z Zielonej Góry (DW 281). Teraz trwa sprawdzanie ofert.

Szukają wykonawcy dla ul. Batorego w Zielonej Górze
- W poniedziałek otworzyliśmy oferty. Zgłosiło się 11 firm. Teraz sprawdzamy dokumenty pod względem formalnym i merytorycznym – potwierdza Paweł Urbański, naczelnik wydziału inwestycji.
 
Chodzi o remont ponad kilometra ul. Batorego. W ramach robót zostanie wymieniona nawierzchnia ulicy, powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Prace będą prowadzone od ronda na Trasie Północnej do granicy miasta, gdzie połączy się z wcześniej wyremontowaną droga do Łężycy.
 
Początkowo miasto chciało przebudować ulicę przy wsparciu środków rządowych, ale nie udało się pozyskać takich funduszy. Planowano wówczas, że 3,3 mln zł pójdzie z budżetu miasta a rząd dołoży kolejne 3 mln zł. Teraz okazało się, że zaplanowane w budżecie 3,3 mln zł to za mało. - Najdroższa oferta opiewała na prawie 6 mln zł, a najtańsza, złożona przez firmę Verdie, na 4,4 mln zł – wylicza naczelnik Urbański.
 

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.