mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szukają wykonawcy dla ul. Batorego w Zielonej Górze

Szukają wykonawcy dla ul. Batorego w Zielonej Górze

Aż 11 firm zgłosiło się do przetargu na remont ul. Stefana Batorego - wylotowej arterii z Zielonej Góry (DW 281). Teraz trwa sprawdzanie ofert.

Szukają wykonawcy dla ul. Batorego w Zielonej Górze
- W poniedziałek otworzyliśmy oferty. Zgłosiło się 11 firm. Teraz sprawdzamy dokumenty pod względem formalnym i merytorycznym – potwierdza Paweł Urbański, naczelnik wydziału inwestycji.
 
Chodzi o remont ponad kilometra ul. Batorego. W ramach robót zostanie wymieniona nawierzchnia ulicy, powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Prace będą prowadzone od ronda na Trasie Północnej do granicy miasta, gdzie połączy się z wcześniej wyremontowaną droga do Łężycy.
 
Początkowo miasto chciało przebudować ulicę przy wsparciu środków rządowych, ale nie udało się pozyskać takich funduszy. Planowano wówczas, że 3,3 mln zł pójdzie z budżetu miasta a rząd dołoży kolejne 3 mln zł. Teraz okazało się, że zaplanowane w budżecie 3,3 mln zł to za mało. - Najdroższa oferta opiewała na prawie 6 mln zł, a najtańsza, złożona przez firmę Verdie, na 4,4 mln zł – wylicza naczelnik Urbański.
 

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.