mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szwedzko-polskie konsorcjum na Zakopiance

Szwedzko-polskie konsorcjum na Zakopiance

Szwedzko-polskie konsorcjum NCC i POLDiM SA Tarnów zostało wybrane w międzynarodowym przetargu na wykonawcę 4-kilometrowej obwodnicy Lubnia w ciągu powstającej ekspresowej "Zakopianki" od Myślenic do Lubnia. Konsorcjum wykona prace warte ponad 133,5 mln zł.

Inwestycja jest finansowana z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który kredytuje inwestycję w ok. 90 % (reszta środków będzie pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego). Po złożeniu gwarancji bankowych zostanie podpisana umowa z wykonawcą, co powinno nastąpić na przełomie lutego i marca. W ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy, wykonawca powinien przedstawić harmonogram prac oraz objąć plac budowy. Roboty rozpoczną się w kwietniu br.  Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 720 dni (2 lata). W tym czasie ma powstać droga ekspresowa dwujezdniowa o długości 4 km wraz z węzłem drogowym w Lubniu. Na trasie zbudowanych zostanie 14 obiektów mostowych, ponad 4 km ekranów akustycznych, ponad kilometr murów oporowych oraz 6,5 km dróg dojazdowych.

Budowa "Zakopianki" na odcinku Myślenice - Lubień wraz z obwodnicą Lubnia została podzielona na dwa etapy: I/ od Myślenic do granicy gmin Pcim i Lubień (12,2 km) oraz II/ od granicy gmin Pcim i Lubień wraz z obwodnicą Lubnia do włączenia w stary przebieg na wysokości Witkówki (4,0 km). Prace na I odcinku rozpoczęto w listopadzie 2004 roku, a termin ich zakończenia wyznaczono na grudzień 2006 roku.

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.