Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szwedzko-polskie konsorcjum na Zakopiance

Szwedzko-polskie konsorcjum na Zakopiance

Szwedzko-polskie konsorcjum NCC i POLDiM SA Tarnów zostało wybrane w międzynarodowym przetargu na wykonawcę 4-kilometrowej obwodnicy Lubnia w ciągu powstającej ekspresowej "Zakopianki" od Myślenic do Lubnia. Konsorcjum wykona prace warte ponad 133,5 mln zł.

Inwestycja jest finansowana z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który kredytuje inwestycję w ok. 90 % (reszta środków będzie pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego). Po złożeniu gwarancji bankowych zostanie podpisana umowa z wykonawcą, co powinno nastąpić na przełomie lutego i marca. W ciągu 30 dni od momentu podpisania umowy, wykonawca powinien przedstawić harmonogram prac oraz objąć plac budowy. Roboty rozpoczną się w kwietniu br.  Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 720 dni (2 lata). W tym czasie ma powstać droga ekspresowa dwujezdniowa o długości 4 km wraz z węzłem drogowym w Lubniu. Na trasie zbudowanych zostanie 14 obiektów mostowych, ponad 4 km ekranów akustycznych, ponad kilometr murów oporowych oraz 6,5 km dróg dojazdowych.

Budowa "Zakopianki" na odcinku Myślenice - Lubień wraz z obwodnicą Lubnia została podzielona na dwa etapy: I/ od Myślenic do granicy gmin Pcim i Lubień (12,2 km) oraz II/ od granicy gmin Pcim i Lubień wraz z obwodnicą Lubnia do włączenia w stary przebieg na wysokości Witkówki (4,0 km). Prace na I odcinku rozpoczęto w listopadzie 2004 roku, a termin ich zakończenia wyznaczono na grudzień 2006 roku.

 


Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj