mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybciej i łatwiej

Szybciej i łatwiej

Ułatwienie i przyspieszenie budowy dróg krajowych oraz bardziej skuteczna i szybsza realizacja zadań inwestycyjnych to najważniejsze założenie projektu ustawy przygotowanej przez Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości.

Poprzez nowelizację ustawy PiS chce wydłużyć jej obowiazywanie do roku 2015 zamiast do roku 2007. Dwa lata dłużej niż cały okres programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" (2013r.), tak aby móc zakończyć zadania rozpoczęte z końcem programu.

Proponowane zmiany mają pozwolić na skrócenie długotrwałych procedur związanych z nabywaniem gruntów pod drogi. Zgodnie z założeniami ustawa ma obejmować także drogi samorządowe, a nie tylko krajowe. Ponadto proponowane zmiany mają skrócić czas postępowania administracyjnego i sądowego związanego ze zgłaszaniem wniosków o wydanie decyzji lokalizacyjnej.

Przeczytaj także:

Premier o budowie A2 do Świecka (2006-05-10)

Pieniędzy brakuje a dziur nie (2006-03-21)

Rządowe wydatki (2006-01-19)

 

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Premier o budowie A2 do Świecka

Premier o budowie A2 do Świecka

Polskie drogi 2006-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech