mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybciej i łatwiej

Szybciej i łatwiej

Ułatwienie i przyspieszenie budowy dróg krajowych oraz bardziej skuteczna i szybsza realizacja zadań inwestycyjnych to najważniejsze założenie projektu ustawy przygotowanej przez Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości.

Poprzez nowelizację ustawy PiS chce wydłużyć jej obowiazywanie do roku 2015 zamiast do roku 2007. Dwa lata dłużej niż cały okres programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" (2013r.), tak aby móc zakończyć zadania rozpoczęte z końcem programu.

Proponowane zmiany mają pozwolić na skrócenie długotrwałych procedur związanych z nabywaniem gruntów pod drogi. Zgodnie z założeniami ustawa ma obejmować także drogi samorządowe, a nie tylko krajowe. Ponadto proponowane zmiany mają skrócić czas postępowania administracyjnego i sądowego związanego ze zgłaszaniem wniosków o wydanie decyzji lokalizacyjnej.

Przeczytaj także:

Premier o budowie A2 do Świecka (2006-05-10)

Pieniędzy brakuje a dziur nie (2006-03-21)

Rządowe wydatki (2006-01-19)

 

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Premier o budowie A2 do Świecka

Premier o budowie A2 do Świecka

Polskie drogi 2006-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross