mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybciej i łatwiej

Szybciej i łatwiej

Ułatwienie i przyspieszenie budowy dróg krajowych oraz bardziej skuteczna i szybsza realizacja zadań inwestycyjnych to najważniejsze założenie projektu ustawy przygotowanej przez Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości.

Poprzez nowelizację ustawy PiS chce wydłużyć jej obowiazywanie do roku 2015 zamiast do roku 2007. Dwa lata dłużej niż cały okres programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko" (2013r.), tak aby móc zakończyć zadania rozpoczęte z końcem programu.

Proponowane zmiany mają pozwolić na skrócenie długotrwałych procedur związanych z nabywaniem gruntów pod drogi. Zgodnie z założeniami ustawa ma obejmować także drogi samorządowe, a nie tylko krajowe. Ponadto proponowane zmiany mają skrócić czas postępowania administracyjnego i sądowego związanego ze zgłaszaniem wniosków o wydanie decyzji lokalizacyjnej.

Przeczytaj także:

Premier o budowie A2 do Świecka (2006-05-10)

Pieniędzy brakuje a dziur nie (2006-03-21)

Rządowe wydatki (2006-01-19)

 

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Premier o budowie A2 do Świecka

Premier o budowie A2 do Świecka

Polskie drogi 2006-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport