mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybciej na "szóstce" w Rumii

Szybciej na "szóstce" w Rumii

Szybszy i sprawniejszy przejazd krajową „szóstką” zapewni zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy Galerii Rumia.

Szybciej na
Z poczatkiem grudnia zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 (ulicy Sobieskiego) z ul. Sabata w Rumii. Pozytywne zmiany powinni odczuć kierowcy jadący krajową „szóstką”. Ze względu na istniejącą zabudowę nie mogła być przeprowadzona przebudowa tego skrzyżowania. Wobec tego poprawa przejazdu na głównym ciągu odbędzie się kosztem innego wlotu na tej „krzyżówce” – dla wyjeżdżających spod Urzędu Miasta. Zmiana będzie polegała na tym, że wyjazd spod magistratu będzie możliwy wyłącznie w prawo, w stronę Redy na tzw. zielonej strzałce. Dzięki temu uda się wygospodarować więcej czasu (czyli światła zielonego) na przejazd dla kierowców jadących drogą krajową nr 6. Kierowcy chcący spod urzędu jechać w stronę Gdyni będą mogli zawrócić pod wiaduktem przy linii kolejowej poprzez ulicę Towarową, albo nieco dalej na centralnym skrzyżowaniu w pobliżu dworca kolejowego.

— Według szacunków przepustowość „szóstki” powinna poprawić się o około 20% — tłumaczy Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału GDDKiA. — Nasi specjaliści będą monitorować to skrzyżowanie po wprowadzeniu zmian przez okres trzech miesięcy. Po tym okresie zdecydujemy, czy pozostaną one na stałe, czy wrócimy do sytuacji wyjściowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~obserwator 2012-11-29

Myślę, że przepustowość "szóstki" poprawiłaby się bardziej, gdyby wybudowano stasę S6 planowaną on niepamiętnych czasów, a nie 30 kilometrów drogi krajowej non stop przez teren zabudowany i dziesiątki skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. I jeszcze jakieś pierdoły o poprawianiu przepustowości opowiadają "specjaliści" k...wa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.