mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybciej na "szóstce" w Rumii

Szybciej na "szóstce" w Rumii

Szybszy i sprawniejszy przejazd krajową „szóstką” zapewni zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy Galerii Rumia.

Szybciej na
Z poczatkiem grudnia zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 (ulicy Sobieskiego) z ul. Sabata w Rumii. Pozytywne zmiany powinni odczuć kierowcy jadący krajową „szóstką”. Ze względu na istniejącą zabudowę nie mogła być przeprowadzona przebudowa tego skrzyżowania. Wobec tego poprawa przejazdu na głównym ciągu odbędzie się kosztem innego wlotu na tej „krzyżówce” – dla wyjeżdżających spod Urzędu Miasta. Zmiana będzie polegała na tym, że wyjazd spod magistratu będzie możliwy wyłącznie w prawo, w stronę Redy na tzw. zielonej strzałce. Dzięki temu uda się wygospodarować więcej czasu (czyli światła zielonego) na przejazd dla kierowców jadących drogą krajową nr 6. Kierowcy chcący spod urzędu jechać w stronę Gdyni będą mogli zawrócić pod wiaduktem przy linii kolejowej poprzez ulicę Towarową, albo nieco dalej na centralnym skrzyżowaniu w pobliżu dworca kolejowego.

— Według szacunków przepustowość „szóstki” powinna poprawić się o około 20% — tłumaczy Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału GDDKiA. — Nasi specjaliści będą monitorować to skrzyżowanie po wprowadzeniu zmian przez okres trzech miesięcy. Po tym okresie zdecydujemy, czy pozostaną one na stałe, czy wrócimy do sytuacji wyjściowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~obserwator 2012-11-29

Myślę, że przepustowość "szóstki" poprawiłaby się bardziej, gdyby wybudowano stasę S6 planowaną on niepamiętnych czasów, a nie 30 kilometrów drogi krajowej non stop przez teren zabudowany i dziesiątki skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. I jeszcze jakieś pierdoły o poprawianiu przepustowości opowiadają "specjaliści" k...wa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport