Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.

Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.

Przez Ozimek i Gorzów Śląski (opolskie) można już przejechać szybciej i bezpieczniej. W Gorzowie Śląskim oddano do użytku most. Natomiast na drodze krajowej nr 46 w Schodni koło Ozimka na Opolszczyźnie rozebrany został nieczynny wiadukt kolejowy nad tą trasą.

Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.
Obiekt należący do Huty Małapanew przeszkadzał w rozpoczętej właśnie modernizacji odcinka DK46 od Dębskiej Kuźni do Schodni. Wiadukt ważył ponad 20 ton. Na czas demontażu obiektu i jego transportu drogą krajową ruch na tym odcinku był całkowicie wstrzymany (około 1,5 godziny).

Modernizacja drogi obejmuje odcinek o długości ponad 6 kilometrów. Oprócz poszerzenia drogi, budowy chodników i przebudowy zatok autobusowych oraz szeregu innych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa, przebudowane zostaną dwa skrzyżowania w Schodni. Będzie to spore wyzwanie, bo z dwóch znajdujących się obok siebie krzyżówek powstanie jedno rondo.

Koniec ze 100-kilometrowym objazdem

22 listopada został oddany do użytku po remoncie most w Gorzowie Śląskim w ciągu drogi krajowej nr 45. Remont trwał od końca wakacji i wymagał rozebrania oraz wybudowania od nowa mostu na rzece Piaska. Wiązało się to z koniecznością wprowadzenia aż 100-kilometrowego objazdu dla ciężarówek. Koszt przebudowy mostu, to 1,3 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce
Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce
Polski importer samochodów marki Peugeot przedstawił cennik nowego SUV-a, czyli modelu 3008. Auto na rynku nad Wisłą będzie dostępne w czterech wersjach wyposażenia.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj