mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.

Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.

Przez Ozimek i Gorzów Śląski (opolskie) można już przejechać szybciej i bezpieczniej. W Gorzowie Śląskim oddano do użytku most. Natomiast na drodze krajowej nr 46 w Schodni koło Ozimka na Opolszczyźnie rozebrany został nieczynny wiadukt kolejowy nad tą trasą.

Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.
Obiekt należący do Huty Małapanew przeszkadzał w rozpoczętej właśnie modernizacji odcinka DK46 od Dębskiej Kuźni do Schodni. Wiadukt ważył ponad 20 ton. Na czas demontażu obiektu i jego transportu drogą krajową ruch na tym odcinku był całkowicie wstrzymany (około 1,5 godziny).

Modernizacja drogi obejmuje odcinek o długości ponad 6 kilometrów. Oprócz poszerzenia drogi, budowy chodników i przebudowy zatok autobusowych oraz szeregu innych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa, przebudowane zostaną dwa skrzyżowania w Schodni. Będzie to spore wyzwanie, bo z dwóch znajdujących się obok siebie krzyżówek powstanie jedno rondo.

Koniec ze 100-kilometrowym objazdem

22 listopada został oddany do użytku po remoncie most w Gorzowie Śląskim w ciągu drogi krajowej nr 45. Remont trwał od końca wakacji i wymagał rozebrania oraz wybudowania od nowa mostu na rzece Piaska. Wiązało się to z koniecznością wprowadzenia aż 100-kilometrowego objazdu dla ciężarówek. Koszt przebudowy mostu, to 1,3 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Bicie rekordu prędkości – rozsądkowi wbrew

auto motor i sport 0000-00-00

Który najlepiej trzyma się asfaltu, więc pokona zakręty najszybciej? Który rozwinie największą prędkość na 12-kilometrowym torze? Do testu stają BMW Alpina B5, Bentley Continental Supersports, Ferrari 458 Italia, Lamborghini Gallardo Superleggera, Mercedes SLS AMG i Porsche 911 GT2 RS.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.