mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.

Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.

Przez Ozimek i Gorzów Śląski (opolskie) można już przejechać szybciej i bezpieczniej. W Gorzowie Śląskim oddano do użytku most. Natomiast na drodze krajowej nr 46 w Schodni koło Ozimka na Opolszczyźnie rozebrany został nieczynny wiadukt kolejowy nad tą trasą.

Szybciej przez Ozimek i Gorzów Śl.
Obiekt należący do Huty Małapanew przeszkadzał w rozpoczętej właśnie modernizacji odcinka DK46 od Dębskiej Kuźni do Schodni. Wiadukt ważył ponad 20 ton. Na czas demontażu obiektu i jego transportu drogą krajową ruch na tym odcinku był całkowicie wstrzymany (około 1,5 godziny).

Modernizacja drogi obejmuje odcinek o długości ponad 6 kilometrów. Oprócz poszerzenia drogi, budowy chodników i przebudowy zatok autobusowych oraz szeregu innych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa, przebudowane zostaną dwa skrzyżowania w Schodni. Będzie to spore wyzwanie, bo z dwóch znajdujących się obok siebie krzyżówek powstanie jedno rondo.

Koniec ze 100-kilometrowym objazdem

22 listopada został oddany do użytku po remoncie most w Gorzowie Śląskim w ciągu drogi krajowej nr 45. Remont trwał od końca wakacji i wymagał rozebrania oraz wybudowania od nowa mostu na rzece Piaska. Wiązało się to z koniecznością wprowadzenia aż 100-kilometrowego objazdu dla ciężarówek. Koszt przebudowy mostu, to 1,3 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.