mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybka ścieżka do A4 Brzesko-Wierzchosławice

Szybka ścieżka do A4 Brzesko-Wierzchosławice

Po dwóch tygodniach od wypowiedzenia przez GDDKiA umowy konsorcjum NDI-Granit, wykonawcy autostrady A4 Brzesko-Wierzchosławice, z winy wykonawcy, GDDKiA przystępuje do procedur, których efektem finalnym będzie wyłonienie nowego wykonawcy. Cały proces będzie skrócony, na co pozwala ustawa prawo zamówień publicznych w przypadku zaistnienia pilnej potrzeby.

Szybka ścieżka do A4 Brzesko-Wierzchosławice
- 14 marca 2011 roku GDDKiA ogłosiła przetarg ograniczony na wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej i projektu różnicowego. Tryb przyspieszony umożliwia nam skrócenie terminów z 70 dni łącznie w dwóch etapach (30+40) do 20 dni łącznie w dwóch etapach (10+10). Do 25 marca potencjalni wykonawcy mogą składać wnioski o udział w przetargu. Po przeanalizowaniu wniosków nie więcej niż 10 firm spełniających warunki zostanie zaproszonych do składania ofert. Otwarcie ofert zaplanowano na połowę kwietnia. Na początku maja powinna zostać podpisana umowa z firmą, która zainwentaryzuje budowę i uaktualni projekt, co stanie się podstawą do ogłoszenia przetargu na roboty. W pierwszej kolejności – w czasie 3 tygodni - będziemy oczekiwać od wykonawcy inwentaryzacji węzła Wierzchosławice, a później reszty trasy i projektu – informuje GDDKiA oddział w Krakowie.

W międzyczasie uruchomiony zostanie również proces wyłaniania wykonawcy prac budowlano-montażowych. - Jeszcze w tym tygodniu zamieścimy w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanym przetargu na roboty. Tym samym umożliwimy późniejsze skrócenie terminów w przetargu nieograniczonym z 40 do 22 dni. Przetarg zostanie ogłoszony, gdy zostanie zakończona inwentaryzacja oraz projekt różnicowy, co nastąpi w drugiej połowie roku. Biorąc pod uwagę konieczne do przeprowadzenia procedury, możliwe odwołania oraz kontrolę uprzednią prezesa UZP, spodziewamy się, że jesienią br. podpiszemy umowę z solidną firmą, która dokończy budowę autostrady bez przeszkód – zapowiada GDDKiA.

W pierwszej kolejności będzie musiał powstać węzeł Wierzchosławice. Węzeł jest miejscem kluczowym, gdyż jego powstanie warunkuje możliwość użytkowania odcinka autostrady z Wierzchosławic do węzła Krzyż i dalej na wschód.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~ELGRECO 2011-03-20

ZDJĘCIE DOŁĄCZONE DO ARTYKUŁU NIE POCHODZI Z BUDOWANEGO ODCINKA A4 BRZESKO-WIERZCHOSŁAWICE TYLKO Z ODCINKA WIERZCHOSŁAWICE- KRZYŻ

~bog.pl 2011-03-15

Wg jakich kryteriów zostanie wyłoniony "solidny wykonawca" ? Jak dotychczas : solidny tzn z najtańszą ofertą ? Alpina -" solidny wykonawca" wyrzucony i powtórny zwyciężca przetargu na wykonawcę dokończenia budowy autostrady A1 Sośnica -Gorzyczki .Pewnie po raz drugi będzie miał kłopoty by zakończyć roboty w terminie określonym w kontrakcie ."Gdaka" cieszyła się przed wcześnie , po ogłoszeniu wyników ,że zaoszczędziła na wykonaniu kontraktu ok 300 mln zł ! Ciekawe czy faktycznie tak będzie i czy uwzględniła koszty społeczne z nieukończonej w terminie inwestycji ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.