mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybki Tramwaj w Szczecinie

Szybki Tramwaj w Szczecinie

Została zawarta umowa o dofinansowanie projektu pn. Budowa „Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju", którego beneficjentem jest Gmina Miasto Szczecin. Inwestycja warta blisko 240 mln zł ma na celu zwiększenie udziału przyjaznego środowisku transportu miejskiego w ogólnym przewozie osób na terenie miasta. Projekt obejmuje budowę 4-kilometrowej trasy Szybkiego Tramwaju na odcinku od Basenu Górniczego do tymczasowej pętli przy ulicy Turkusowej.

Szybki Tramwaj w Szczecinie
W ramach inwestycji wyszczególniono trzy zadania:

- Zadanie 1 A - Przebudowa ulicy Hangarowej dla potrzeb budowy SST wraz z niezbędnym przełożeniem uzbrojenia podziemnego,
- Zadanie 1 B - Przebudowa ulicy Batalionów Chłopskich dla potrzeb budowy SST wraz z niezbędnym przełożeniem uzbrojenia podziemnego,
- Zadanie 1 C - Budowa Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju na odcinku od Basenu Górniczego do tymczasowej pętli przy ulicy Turkusowej.

Budowa tramwaju realizowana w latach 2013-2015 otrzyma ponad 106 mln zł dofinansowania z PO IiŚ w ramach działania 7.3 - Transport przyjazny środowisku.

Przedmiotowa inwestycja jest pierwszym etapem planowanego przedsięwzięcia pn. Budowa „Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju". Po roku 2015 planuje się realizację etapu drugiego tj. Budowę „Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju" na odcinku pętli przy ulicy Turkusowej do Osiedla Kijewo.

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~hehe 2013-03-27

zdjęcie przedstawiające rozscielacz asfaltu a szczególnie podpis "szybki tramwaj" swiadczy drodzy autorzy albo o niechlujstwie albo o tym ze materiał przygotowały przypadkowe osoby

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.