mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szybkie tempo prac na A1

Szybkie tempo prac na A1

Wojewoda śląski wraz z przedstawicielami władz samorządowych odwiedził teren budowy śląskiego fragmentu autostrady A1. Stopień zaawansowania prac na odcinkach: węzeł Sośnica, Sośnica – Bełk i Bełk – Świerklany, został oceniony pozytywnie.

Szybkie tempo prac na A1
Tempo prac przy budowie śląskiego odcinka autostrady A1 nabiera szybkości. Teren budowy autostrady odwiedzili Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz przedstawiciele władz samorządowych gmin, przez które przebiegać będzie droga. Długość autostrady A1 w granicach województwa wynosi prawie 167 km, a koszt budowy to około 9,5 mld zł. Całą budowę inwestycję związaną z budową A1 podzielono na sześć etapów, z czego trzy będą realizowane bezpośrednio w województwie śląskim.

W czasie wizyty oceniono pozytywnie postęp prac na budowie węzła Sośnica (największy węzeł autostradowy w Polsce), realizowanego przez grecką firmę J&P AVAX S. A., liczący sobie ponad 15 km odcinek autostrady Sośnica-Bełk (który jest już gotowy w 75 procentach) oraz 14 km odcinek Bełk- Świerklany, który realizuje Strabag i Heilit Werner. Natomiast 18 km odcinek Świerklany-Gorzyczki (tu prace są najmniej zaawansowane z powodu licznych odwołań) wybuduje konsorcjum Alpine za 272 mln euro. Prace potrwają 26 miesięcy i mają zakończyć się w sierpniu 2010 roku. Droga będzie łączyła się z czeską autostradą D1. Odcinek autostrady od węzła w Sośnicy do granicy z Czechami będzie miał długość około 47,8 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 – oficjalnie

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Alfista 2008-11-30

Romek, chciało by się, ale nie wierzę, w to, że uda im się odcinek Toruń-Stryków... z resztą sądzę, że władzuchna się wyrobi ;)

~jkrosniewitz 2008-11-28

obecnie najwiekszy obszarowo jest węzeł A4/Wielicka

~romek 2008-11-27

Chyba w 2011 pojedziemy całą autostradą od Gdańska do granicy z Czechami.Jechałem ocinkiem bezpłatnyn z Nowych Marz do Swarozyna naprawdę szybka trasa mozna 150km/h .Trasa A1 prowadzi przez prawdziwą pustynię jeśli chodzi o drzewa,krzewy,przydały by sie jakieś nasadzenia pas po obu stronach jest bardzo szeroki .Pamitam starą Berlinkę A6 pod Szczecinem parasol wysokich drzew czynił ta trasę bardzo malowniczą

~p 2008-11-27

A1 podzielono nie tyle na odcinki ile na zadania. Bodaj tak: 1 Gdańsk-Toruń koncesjonariusz, 2 Toruń-Stryków państwo, 3 Stryków-Pyrzowice koncesjonariusz, 4 Pyrzowice-Sośnica państwo, 5 węzeł Sośnica państwo, 6 Sośnica-Gorzyczki państwo.

~ak 2008-11-27

czepiając się dalej, węzeł sośnica jest "największy" w polsce. naprawdę imponujące! a ile mamy węzłów autostradowych w polsce??? obecnie dwa, jeden w budowie w okolicy krzywej na A4/A18, a drugi - sośnica (A1/A4)... jest jeszcze maleńki ogryzek przyszłego węzła A1/A2 koło udręczonego strykowa, też w budowie.... hihi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando