mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szykują się remonty w tarnowskim

Szykują się remonty w tarnowskim

Szykują się kolejne inwestycje drogowe w powiecie tarnowskim. Dzięki dofinansowaniu z UE remontu doczeka się droga woj. nr 977 Tarnów - Moszczenica i powiatowa droga Tarnów-Wierzchosławice. W czerwcu rozpoczną się prace naprawcze dróg zniszczonych przez powodzie.

Szykują się remonty w tarnowskim

Zarząd woj. Małopolskiego zdecydował o wyborze projektów, które otrzymają dofinansowanie w ramach ZPORR. Wśród zatwierdzonych projektów w ramach ZOPRR znalazła się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 977 na odcinku Tarnów - Moszczenica. Wartość inwestycji to 36 mln zł (dofinansowanie z UE w wysokości 21 mln zł). W ramach zadania przewidziana jest budowa drogi klasy GP (głównej przyśpieszonej) o długości ok. 3,5 km, budowa mostu (326 m) na rzece Dunajec, budowa trzech wiaduktów sklepionych nad linią kolejową i drogami serwisowymi, budowa 3 skrzyżowań z istniejącymi drogami w tym 2 ronda oraz budowa 5 km dróg serwisowych.

Z unijnym wsparciem zostanie wyremontowana także powiatowa droga Tarnów-Wierzchosławice. Wniosek przygotowany przez Starostwo Powiatowe został pozytywnie oceniony. Remont drogi będzie wyniesie ponad 5 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wyniesie około 2,5 mln zł. Modernizacja odcinka pomiędzy mostem w Ostrowie a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką w Wierzchosławicach obejmie położenie nowej nawierzchni, wybudowane zostaną chodniki, zmodernizowany zostanie również przepust drogowy. Wkrótce Starostwo Powiatowe w Tarnowie ogłosi przetarg, w którym wyłoni wykonawcę remontu drogi. Modernizacja ma się rozpocząć i zakończyć jeszcze w tym roku.

Wcześniej Tarnowskie Starostwo Powiatowe otrzymało z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promesę na 300 tysięcy złotych na remont dróg zniszczonych przez powodzie."Pilnego remontu wymagają odcinki dróg: z Tuchowa do Rychwałdu i z Ryglic do Tuchowa. 300 tysięcy to niewiele, wystarczy zaledwie na półtora kilometra, bo drogi są w fatalnym stanie" - starosta tarnowski Zbigniew Karciński. Prace na drogach ruszą najpóźniej w czerwcu. Naprawione zostaną też mosty i przepusty. W sumie w całym powiecie podobnych - zniszczonych przez powodzie dróg - jest około 400 km.

Przeczytaj także:

Utrudnienia na czwórce w Siedlcu (2006-03-20)

Road to Hel (2005-09-13)

Parczew-Sośnica - droga gotowa (2005-07-12)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe malopolskie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando