mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szykują się zmiany na DK1 w kujawsko-pomorskim

Szykują się zmiany na DK1 w kujawsko-pomorskim

W związku ze zbliżającym się uruchomieniem dla ruchu autostrady A1 od Czerniewic do Pikutkowa (Włocławek Zachód), nastąpią spore zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej numer 1 biegnącej równolegle do nowobudowanej trasy.

Szykują się zmiany na DK1 w kujawsko-pomorskim
Tuż po udostepnieniu kierowcom autostrady obecna droga nr 1 stanie drogą krajową nr 91. Zmieni się tez dotyczasowy układ drogowy w okolicach węzłów drogowych i na drogach dojazdowych do autostrady.

1) Uruchomienie zmienionego układu komunikacyjnego w obrębie węzła drogowego Czerniewice.

W najbliższym czasie uruchomiony zostanie zmieniony układ komunikacyjny w obrębie węzła drogowego Czerniewice. Węzeł ten docelowo komunikował będzie drogi najwyższych klas technicznych, tj. autostradę A1 z drogą ekspresową S10. Z uwagi na powyższe, wyeliminowane zostanie połączenie z drogą krajową nr 91 (obecnie DK1). Droga krajowa nr 91 skomunikowana zostanie z autostradą A1 poprzez węzeł drogowy Ciechocinek, z wykorzystaniem krótkiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 266 w relacji Ciechocinek – Aleksandrów Kujawski.

2) Uruchomienie autostrady A1 na odcinku Czerniewice – Włocławek Zachód (Pikutkowo)

Budowa autostrady A1 w woj. kujawsko-pomorskim odbywa się w etapach. W kolejnym etapie uruchomiona zostanie autostrada na odcinku od węzła drogowego w Czerniewice do węzła drogowego Włocławek Zachód. W budowie pozostaje odcinek autostrady: Włocławek Zachód (Pikutkowo) – Kowal. Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy postanowił wprowadzić równolegle czasową organizację ruchu na trasie Kowal – Włocławek Zachód (wzdłuż dróg krajowych nr 91 i 62), aby ułatwić kierowcom sprawne odszukanie połączenia pomiędzy tymi węzłami.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Obwodnica Brodnicy na półmetku

Polskie drogi 2015-08-12

Komentuj:

~warszawiak 2013-12-15

Z zapowiadanego wkrótce otwarcia A1 z Pikutkowa k/Włoclawka do Torunia oczywiście bardzo się cieszę. Teraz do Gdańska z Warszawy będę jeździć od Zakroczymia przez Płock do Włocławka i dalej autostradą do samego Gdańska. Ale ogromnym skandalem i wielkim kretynizmem było przyjęcie projektu pozbawiającego skomunikowania starej DK1 z autostradą A1 i ekspresówką S10 na węźle "Czerniewice". To woła o pomstę do nieba.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.