mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szykują się zmiany na DK1 w kujawsko-pomorskim

Szykują się zmiany na DK1 w kujawsko-pomorskim

W związku ze zbliżającym się uruchomieniem dla ruchu autostrady A1 od Czerniewic do Pikutkowa (Włocławek Zachód), nastąpią spore zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej numer 1 biegnącej równolegle do nowobudowanej trasy.

Szykują się zmiany na DK1 w kujawsko-pomorskim
Tuż po udostepnieniu kierowcom autostrady obecna droga nr 1 stanie drogą krajową nr 91. Zmieni się tez dotyczasowy układ drogowy w okolicach węzłów drogowych i na drogach dojazdowych do autostrady.

1) Uruchomienie zmienionego układu komunikacyjnego w obrębie węzła drogowego Czerniewice.

W najbliższym czasie uruchomiony zostanie zmieniony układ komunikacyjny w obrębie węzła drogowego Czerniewice. Węzeł ten docelowo komunikował będzie drogi najwyższych klas technicznych, tj. autostradę A1 z drogą ekspresową S10. Z uwagi na powyższe, wyeliminowane zostanie połączenie z drogą krajową nr 91 (obecnie DK1). Droga krajowa nr 91 skomunikowana zostanie z autostradą A1 poprzez węzeł drogowy Ciechocinek, z wykorzystaniem krótkiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 266 w relacji Ciechocinek – Aleksandrów Kujawski.

2) Uruchomienie autostrady A1 na odcinku Czerniewice – Włocławek Zachód (Pikutkowo)

Budowa autostrady A1 w woj. kujawsko-pomorskim odbywa się w etapach. W kolejnym etapie uruchomiona zostanie autostrada na odcinku od węzła drogowego w Czerniewice do węzła drogowego Włocławek Zachód. W budowie pozostaje odcinek autostrady: Włocławek Zachód (Pikutkowo) – Kowal. Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy postanowił wprowadzić równolegle czasową organizację ruchu na trasie Kowal – Włocławek Zachód (wzdłuż dróg krajowych nr 91 i 62), aby ułatwić kierowcom sprawne odszukanie połączenia pomiędzy tymi węzłami.
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

~warszawiak 2013-12-15

Z zapowiadanego wkrótce otwarcia A1 z Pikutkowa k/Włoclawka do Torunia oczywiście bardzo się cieszę. Teraz do Gdańska z Warszawy będę jeździć od Zakroczymia przez Płock do Włocławka i dalej autostradą do samego Gdańska. Ale ogromnym skandalem i wielkim kretynizmem było przyjęcie projektu pozbawiającego skomunikowania starej DK1 z autostradą A1 i ekspresówką S10 na węźle "Czerniewice". To woła o pomstę do nieba.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando