Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szykują teren pod S-8

Szykują teren pod S-8

Trwają prace przygotowawcze pod przyszłą drogę ekspresową S-8 na odcinku Białystok-Jeżewo. Firma projektowa zajmuje się przygotowaniem dokumentacji, a na miejscu przyszłej trasy trwa wycinka drzew.

Szykują teren pod S-8
- Firma projektowa przygotowuje dokumentację techniczną oraz pozostałe materiały do wniosku o pozwolenie na budowę - informuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy oddziału GDDKiA w Białymstoku. Zgodnie z umową wykonawca pozwolenie budowlane ma uzyskać do połowy sierpnia tego roku. Właściwe prace budowlane na 24-kilometrowym odcinku powinny ruszyć pod koniec sierpnia. Według planów odcinek ma być gotowy latem 2012 roku.

Natomiast kilka miesięcy wcześniej powinna być gotowa obwodnica Zambrowa i Wiśniewa. Również i na tym odcinku trwają prace przygotowawcze - informuje „Kurier Poranny". Wykonawca na teren budowy wszedł w listopadzie i zabrał się do rozbiórki budynków oraz wycinki drzew, które rosną w pasie projektowanej drogi. Rozpoczęły się też wstępne prace w korycie rzeki Dąb i Jabłonka, gdzie powstaną mosty.

Oba odcinki będą miały standard drogi ekspresowej, czyli po dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Dodatkowo powstaną drogi dla autobusów oraz ruchu lokalnego. Taki sam standard będą miały również dwa pozostałe odcinki na ósemce do Warszawy: od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa oraz od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa.

Planowany termin budowy obu odcinków to lata 2011-2012.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~w 2010-01-28

w tym śniegu po pas wycinają drzewa? niech żyją odważni drwale! i lekkie, puchowe drzewa!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka VW we Wrześni gotowa
Fabryka VW we Wrześni gotowa
Wczoraj miało miejsce otwarcie nowej fabryki Volkswagena we Wrześni. W tym zakładzie będzie powstawał nowy VW Crafter. Rocznie ma powstawać 100 tyś pojazdów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj