mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szykują teren pod S-8

Szykują teren pod S-8

Trwają prace przygotowawcze pod przyszłą drogę ekspresową S-8 na odcinku Białystok-Jeżewo. Firma projektowa zajmuje się przygotowaniem dokumentacji, a na miejscu przyszłej trasy trwa wycinka drzew.

Szykują teren pod S-8
- Firma projektowa przygotowuje dokumentację techniczną oraz pozostałe materiały do wniosku o pozwolenie na budowę - informuje Rafał Malinowski, rzecznik prasowy oddziału GDDKiA w Białymstoku. Zgodnie z umową wykonawca pozwolenie budowlane ma uzyskać do połowy sierpnia tego roku. Właściwe prace budowlane na 24-kilometrowym odcinku powinny ruszyć pod koniec sierpnia. Według planów odcinek ma być gotowy latem 2012 roku.

Natomiast kilka miesięcy wcześniej powinna być gotowa obwodnica Zambrowa i Wiśniewa. Również i na tym odcinku trwają prace przygotowawcze - informuje „Kurier Poranny". Wykonawca na teren budowy wszedł w listopadzie i zabrał się do rozbiórki budynków oraz wycinki drzew, które rosną w pasie projektowanej drogi. Rozpoczęły się też wstępne prace w korycie rzeki Dąb i Jabłonka, gdzie powstaną mosty.

Oba odcinki będą miały standard drogi ekspresowej, czyli po dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu i bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Dodatkowo powstaną drogi dla autobusów oraz ruchu lokalnego. Taki sam standard będą miały również dwa pozostałe odcinki na ósemce do Warszawy: od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa oraz od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa.

Planowany termin budowy obu odcinków to lata 2011-2012.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Dwie nowe wersje 300C

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~w 2010-01-28

w tym śniegu po pas wycinają drzewa? niech żyją odważni drwale! i lekkie, puchowe drzewa!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.