mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szykuja teren pod przyszłą trasę A2 do stolicy

Szykuja teren pod przyszłą trasę A2 do stolicy

Zakończyła się wycinka drzew pod przyszłą trasę, czyli pierwszy etap przygotowań do budowy autostrady A2 ze Strykowa do rogatek Warszawy w Konotopie. W sierpniu na budowę 91-km autostrady A2 z Łodzi do stolicy ma wjechać ciężki sprzęt. Autostrada ma być gotowa przed Euro 2012.

Szykuja teren pod przyszłą trasę A2 do stolicy
Zgodnie z planem idzie także projektowanie trasy podzielonej na pięć krótszych odcinków. - Prace projektowe są zaawansowane w 85 procentach - mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej" Marcin Hadaj, rzecznik GDDKiA. Najpóźniej w kwietniu wszystkie projekty powinny być gotowe. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie dokumentacji i złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę. - Niewykluczone, że uda nam się przyspieszyć rozpoczęcie głównych prac przy budowie autostrady z Łodzi do Warszawy - mówi Marcin Hadaj. W przypadku tak napiętego harmonogramu przyspieszenie rozpoczęcia prac o kilka tygodni może pomóc w terminowym oddaniu inwestycji, czyli do maja 2012 roku.

Na przeszkodzie może jednak stanąć zamieszanie wokół barier drogowych. Z końcem 2009 roku wygasły aprobaty techniczne, które pozwalały firmom na produkowanie stalowych ochron stawianych wzdłuż tras. Miało je zastąpić rozporządzenie ministra infrastruktury wydane na podstawie unijnej normy. Zamiast nich obowiązują jedynie przejściowe normy autorstwa GDDKiA. Tydzień temu „Rzeczpospolita" napisała, że zamieszanie wokół barier może skomplikować budowę i projektowanie polskich dróg. - Kontrowersje wokół barier ochronnych nie wpłyną na przebieg inwestycji drogowych - twierdzi Marcin Hadaj. W marcu zaczną obowiązywać już nowe normy ustalone przez Ministerstwo Infrastruktury i poprawki nie powinny być już potrzebne.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~Poznaniak 2010-06-21

Warszawie i tak autostrada nie pomoże. Potrzebuje obwodnicy!!!

~warszawiak 2010-03-06

Obserwator, mnie już nawet nie chodzi o to EURO 2012, chociaż brak tego odcinka ogromnie kompromitowałby Polskę na zewnątrz. Ale niech wreszcie zaczną budowę, a jak zaczną to raczej też skończą. Przy 32 latach te parę miesięcy w te czy we wte to pestka.

~obserwator 2010-03-06

Właśnie- ja też jestem ciekaw, czy ktokolwiek z GDDKiA zdaje sobie sprawę z tego, że na budowe autostrady trzeba zarezerwować minimum 2 całe sezony budowlane- czyli 2 lata. Rozpoczęcie budowy w sierpniu w dalszym ciągu jest to termin zbyt późny i nie gwarantuje zbudowania do Euro. Wystarczy, przynajmniej jedna mroźna zima i w związku z tym, z powodu 3-miesięcznej przerwy wszystkie terminy szlak trafi. Ale to trzeba przewidzieć zawczasu. Prawda- ten odcinek miałbyć gotowy w 1980r. Mam tylko nadzieje,że w 2012r. ten trwający koszmar po 32-latach się wreszcie skończy.

~harpun 2010-03-06

w Polsce 100 km autostrady buduje sie 24 mieiące od wejścia na budowę , więc niech sobie każdy obliczy kiedy będzie oddana

~warszawiak 2010-03-05

Historia A2 do Warszawy zmieściłaby się w książce wielkości Trylogii Sienkiewicza. Pierwotnie miala być gotowa na...Olimpiadę w Moskwie w...1980 roku. Potem podawano coraz to inne terminy...Wielokrotnie o tym pisałem. Kiedy zobaczę maszyny pracujące na wszystkich 5-ciu odcinkach to uwierzę, że wreszcie powstanie. Mam nadzieję, że odcinek A1 Świerklany- Gorzyczki był wyjątkiem potwierdzającym regułę. Byleby tylko znów nie wypadło jakieś sratatata. Skończy się wtedy ewenement na skalę światową. Czy jest na świecie drugi taki kraj, którego stolica i jednocześnie największe miasto nie posiada w ogóle autostrady? Oczywiście chodzi mi o kraje, które jakieś autostrady posiadają. Trzymam kciuki i może się doczekam, że z Warszawy do np Lizbony będę mógł podróżować nie zjeżdzając z autostrady na drogę niższej kategorii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando