mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > TAK dla toruńskiej średnicówki

TAK dla toruńskiej średnicówki

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy stoją w korkach chcąc przedostać się ze wschodniej do zachodniej części Torunia i na odwrót. Już niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę pierwszego odcinka Trasy Średnicowej Północnej, który połączy ulicę Grudziądzką z Szosa Chełmińską.

TAK dla toruńskiej średnicówki
Planowana Trasa Średnicowa Północna w głównym szkieletowym układzie drogowym  miasta przebiega od Szosy Bydgoskiej, przez skrzyżowanie z ul. Okrężną, Szosą Chełmińską do ul. Grudziądzkiej i dalej przez skrzyżowanie z ul. Chrobrego, ul. Wschodnią i ul. Olsztyńską do Szosy Lubickiej.

Prawie półtorakilometrowej długości odcinek od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej, na budowę którego ogłoszony zostanie przetarg, obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. Powstaną także chodniki i dwukierunkowe ścieżki rowerowe wzdłuż projektowanej ulicy po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów. Na odcinku od ul. Legionów do Szosy Chełmińskiej ruch rowerowy zostanie skierowany na przebudowywaną ulicę Wybickiego. Ruch pieszych na odcinku od ul. Legionów do  Szosy Chełmińskiej zapewniony będzie poprzez zaprojektowanie chodnika po stronie południowej Trasy Średnicowej oraz po północnej stronie przy ul. Wybickiego. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką, Legionów i Szosą Chełmińską.

Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono ponad 28,5 mln zł. Całkowity koszt projektu wynosi to ponad 57,1 mln zł.

7 kwietnia 2011 r. Miejski Zarząd Dróg uzyskał zezwolenie na realizację inwestycji. Decyzja ta ma nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza że na jej podstawie inwestor może natychmiast przystąpić do realizacji procesu inwestycyjnego, czyli do ogłoszenia przetargu, wyboru wykonawcy i rozpoczęcia robót budowlanych. Obecnie MZD przygotowuje procedurę przetargową na wykonawstwo i na pełnienie nadzoru inwestorskiego.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~max44 2011-05-22

heh odbierane przez inne miasta, ale pomysł. Zakopane zabrało ?

~Co budujemy w Bydgoszczy? 2011-05-08

W Toruniu budują trasę średnicową ( od podstaw ), modernizują trasy dojazdowe do autostrady, również trwają przygotowania do budowy 2-go mostu przez Wisłę. W Bydgoszczy tymczasem trwają prace przy budowie estakady w centrum ( potrzebne ! ), przedłużenie linii tramwajowej do dworca PKP - i nic więcej. Czy miasto dwukrotnie większe niż Toruń stać jedynie na dwie znaczące inwestycje w infrastrukturze komunikacyjnej ?. Czy jest to efekt rządów b. prezydenta oraz urzędników odpowiedzialnych za nowe inwestycje ,czy może większość funduszy jest nam odbierana przez Warszawę lub inne miasta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.