mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tablice informacyjne dla opuszczających terytorium UE

Tablice informacyjne dla opuszczających terytorium UE

Jak dojechać bezpiecznie do przejścia granicznego w Dorohusku czy w Hrebennem? Podpowiedzią będą informacje wyświetlane na tablicy ustawionej na początku obwodnicy Piask (lubelskie).

Tablice informacyjne dla opuszczających terytorium UE
Straż Graniczna podaje na nich czas oczekiwania na odprawę dla pojazdów osobowych, autobusów i ciężarówek. Wyświetlane też mogą być informacje związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Tablica informacyjna dla kierowców opuszczających terytorium Unii Europejskiej jest elementem działań prowadzonych wspólnie przez Służbę Celną oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad mających na celu ułatwienia dla przewoźników. Dzięki informacjom podawanym na tablicy kierowcy mogą zorientować się na którym z przejść odprawią się w krótszym czasie. W przeszłości zdarzało się, że kolejka na przejściu Dorohusk - Jagodzin leżącym na drodze krajowej nr 12 była dłuższa niż na przejściu Hrebenne - Rawa Ruska położonym w ciągu drogi krajowej nr 17.

Dane o czasie oczekiwania na odprawę aktualizowane są przez Służbę Celną dwa razy na dobę (o godz. 8 i 20). Poza czasem oczekiwania na przekroczenie granicy pojawiać się będą także krótkie komunikaty dotyczące utrudnień drogowych na przejściach granicznych lub drogach dojazdowych do tych przejść.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Remigiusz 2013-05-12

Słuszna inicjatywa. Ludzie czują się zagubieni, kiedy nie maja podanych wizualnie żadnych informacji na temat oczekiwanego postępowania. W Polsce wiele miejsc powinno otrzymać jeszcze różnego rodzaju tablice informacyjne. Odwiedź stronę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport