mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tak będzie wyglądać nowy most w Sandomierzu

Tak będzie wyglądać nowy most w Sandomierzu

Już wiadomo, jak będzie wyglądał nowy most przez Wisłę w Sandomierzu, który znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77. Projektanci z Biura Projektowo-Badawczego Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa zaprezentowali właśnie wizualizację obiektu.

Tak będzie wyglądać nowy most w Sandomierzu
Podczas rady projektu, która odbyła się w siedzibie kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa zaprezentowało wizualizację projektowanej nowej przeprawy przez Wisłę w Sandomierzu. Most powstanie w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Stalowa Wola i będzie realizowany w nowoczesnym systemie „zaprojektuj i zbuduj” przez firmę Mota-Engil Polska, której podwykonawcą jest właśnie Transprojekt Warszawa.

Projektowanie mostu w Sandomierzu rozpoczęło się w 2008 roku. Z kolei prace budowlane mają ruszyć wiosną bieżącego roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Potrwa ona 19 miesięcy. Inwestycja obejmuje wykonanie 5-przesłowego mostu przez Wisłę, o długości 456 m i szerokości 14 m, z jedną jezdnią, chodnikiem i ścieżką rowerową, a także budowę dojazdów do mostu, z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego miasta. To oznacza budowę m.in. drugiej jezdni ulicy Lwowskiej, przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Jana Pawła II oraz budowę skrzyżowania z ulicami Mostową i Powiśle. Cały budowany odcinek drogi będzie mieć 962 m długości. Całkowity koszt inwestycji to 80,4 mln zł.

Nowy most nawiązywać będzie kształtem do już istniejącego obiektu. Będzie miał on jednak konstrukcję skrzynkową z betonu sprężonego, o wypełnionych płaszczyznach. Istniejący obiekt ma konstrukcję kratownicą za stali. W przyszłości po wyremontowaniu starego mostu, oba oddalone od siebie o 10 m obiekty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi krajowej nr 77. Remont starego mostu rozpocznie się po wybudowaniu nowego. Rozstrzygnięty został już przetarg na prace remontowe oraz na drugi etap zadania związanego z budową ulicy Lwowskiej Bis w Sandomierzu.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~romek 2009-02-27

W Toruniu projktanci koncepcji most poszli na całość projektując potęzne konstrukcje kratowe podwieszone do wielkich łuków.Ten most w Sandomierzu bardzo ładnie komponuje się w krajobrazie bez tego cholernego gigantyzmu .Tak trzymac bardzo dobra koncepcja

~sdf 2009-02-27

Ofertę na ładny składała firma, w której nie pracuje szwagier wojewody.

~brzydki... 2009-02-26

ale pewno ladny duzo wiecej by kosztowal...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross