mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tak będzie wyglądać nowy most w Sandomierzu

Tak będzie wyglądać nowy most w Sandomierzu

Już wiadomo, jak będzie wyglądał nowy most przez Wisłę w Sandomierzu, który znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 77. Projektanci z Biura Projektowo-Badawczego Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa zaprezentowali właśnie wizualizację obiektu.

Tak będzie wyglądać nowy most w Sandomierzu
Podczas rady projektu, która odbyła się w siedzibie kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt Warszawa zaprezentowało wizualizację projektowanej nowej przeprawy przez Wisłę w Sandomierzu. Most powstanie w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Stalowa Wola i będzie realizowany w nowoczesnym systemie „zaprojektuj i zbuduj” przez firmę Mota-Engil Polska, której podwykonawcą jest właśnie Transprojekt Warszawa.

Projektowanie mostu w Sandomierzu rozpoczęło się w 2008 roku. Z kolei prace budowlane mają ruszyć wiosną bieżącego roku, po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Potrwa ona 19 miesięcy. Inwestycja obejmuje wykonanie 5-przesłowego mostu przez Wisłę, o długości 456 m i szerokości 14 m, z jedną jezdnią, chodnikiem i ścieżką rowerową, a także budowę dojazdów do mostu, z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego miasta. To oznacza budowę m.in. drugiej jezdni ulicy Lwowskiej, przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Jana Pawła II oraz budowę skrzyżowania z ulicami Mostową i Powiśle. Cały budowany odcinek drogi będzie mieć 962 m długości. Całkowity koszt inwestycji to 80,4 mln zł.

Nowy most nawiązywać będzie kształtem do już istniejącego obiektu. Będzie miał on jednak konstrukcję skrzynkową z betonu sprężonego, o wypełnionych płaszczyznach. Istniejący obiekt ma konstrukcję kratownicą za stali. W przyszłości po wyremontowaniu starego mostu, oba oddalone od siebie o 10 m obiekty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi krajowej nr 77. Remont starego mostu rozpocznie się po wybudowaniu nowego. Rozstrzygnięty został już przetarg na prace remontowe oraz na drugi etap zadania związanego z budową ulicy Lwowskiej Bis w Sandomierzu.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~romek 2009-02-27

W Toruniu projktanci koncepcji most poszli na całość projektując potęzne konstrukcje kratowe podwieszone do wielkich łuków.Ten most w Sandomierzu bardzo ładnie komponuje się w krajobrazie bez tego cholernego gigantyzmu .Tak trzymac bardzo dobra koncepcja

~sdf 2009-02-27

Ofertę na ładny składała firma, w której nie pracuje szwagier wojewody.

~brzydki... 2009-02-26

ale pewno ladny duzo wiecej by kosztowal...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech