mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tak dla Nysy, Niemodlin musi poczekać

Tak dla Nysy, Niemodlin musi poczekać

Opolszczyzna od dawna stara się o budowę obwodnic Nysy i Niemodlina. Nie znalazły się one w programie budowy dróg krajowych na lata 2008-2012. Ostatnio jednak minister Cezary Grabarczyk zapewnił, że budowa obwodnicy Nysy zostanie wpisana do programu budowy dróg krajowych. Obwodnica Niemodlina musi poczekać.

Tak dla Nysy, Niemodlin musi poczekać
W grudniu zeszłego roku mieszkańcy Niemodlina przeprowadzili dwie półgodzinne blokady drogi krajowej nr 46 domagając się przyspieszenia przygotowań do budowy obwodnicy. Protesty ostudziła nieco informacja, że w tegorocznym budżecie opolskiego oddziału GDDKiA znajdą się pieniądze na budowę obwodnicy Niemodlina i niedalekiej Nysy. Wiceminister infrastruktury Tadeusz Jarmuziewicz dał wyraźnie do zrozumienia, że miała to potwierdzić wizyta w Nysie ministra Cezarego Grabarczyka, który zapowiedział przyjazd na konwent marszałków województw. Minister przyjechał w czwartek, 21 stycznia, by ogłosić, że wpisał do krajowego programu budowy dróg obwodnicę Nysy. - Wpisanie Nysy na listę jest równoznaczne z moją deklaracją, że będę zabiegał, aby w ciągu dwóch lat powstała pełna dokumentacja niezbędna do budowy tej obwodnicy - mówił Grabarczyk. Obiecał, że będzie zabiegał u ministra finansów o 15 mln zł na wykonanie dokumentacji dla obu obwodnic.

Jednak mniej optymistycznie wygląda sprawa Niemodlina, ponieważ nie ma jeszcze decyzji środowiskowej. - Tu jesteśmy trochę spóźnieni w stosunku do Nysy - przyznał minister. Po chwili jednak dodał, że zrobi wszystko, by w 2012 roku ruszyły przy niej prace.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

kurtad 2010-01-28

Jestem w Nysie pare razy.W godz.13.00-17.00 to obraz niedolestwa naszych bialych kolnierzykow z Warszawy.To nie tylko Nysa,wspomniany Niemodlin a i Pszczyna itd.Za duzo tego jest jak juz na te lata,Ci Panowie dobrzy by byli za Uralem,a dlaczego?,bo tam jest wiecznie zasypane i z tym swoim intelektem tam sie nadaja,bo nie cza nic robic i myslec.I takie miernoty zyja sobie dobrze za nasze pieniadze..

~dr leszek 2010-01-26

mieszkam w cieszynie i dojazd do nysy trwa ok 3 godz,ta droga to jest koszmar,jadac przez czechy niecałe 2 godz,i gdzie my jestesmy panie ministrze???

~waldi_nysa Piotr Walawender 2010-01-25

Czy w związku z koniecznością przejęcia przez GDDKiA finansowania A1 Stryków - Pyrzowice i mniej lub bardziej realną koniecznością oddania ww autobahny przed Euro 2012 nie dojdzie do radykalnych cięć w innych planach w tym obwodnicy Nysy? Czy wszystkie obietnice MI oraz GDDKiA wobec niepoważnego zachowania koncesjonariuszy Hiszpanów - tj. Autostrady Południe - są na dzień dzisiejszy 25.01.2010 w dalszym ciągu aktualne? Mam wątpliwości

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.