mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Taksówkarze za S5 przez Bydgoszcz

Taksówkarze za S5 przez Bydgoszcz

Bydgoscy taksówkarze wyrazili poparcie dla budowy trasy ekspresowej S5 przez miasto. Podobnego zdania są bydgoscy przedsiębiorcy. Wielu mieszkańców jednak sprzeciwia sie tej inwestycji.

Taksówkarze za S5 przez Bydgoszcz
„Rocznie przybywa w Polsce milion samochodów. Zatem Z każdym dniem przejazd przez miasto będzie coraz trudniejszy. Trasa S5 umożliwi natomiast sprawne przemieszczanie się między poszczególnymi dzielnicami miasta. To będzie też szybka droga przez Brdę – mówił Andrzej Zieliński, bydgoski taksówkarz. Przedstawiciele Radio-Taxi „Zrzeszeni” zauważyli również, że już przy budowie ul. Wyszyńskiego zostawiono wolny pas pod budowę nowej trasy przez miasto. „Obwodnica jest Bydgoszczy również potrzebna, ale priorytetem jest trasa przez miasto”  – mówili taksówkarze.

Podczas spotkania prezydent Bydgoszczy przypomniał, że z przeprowadzonych dotychczas analiz wynika, iż budowa obwodnicy miasta odciąży lokalne drogi jedynie o 10%. Ponadto miasta nie będzie stać na budowę kilku wielopoziomowych, bezkolizyjnych skrzyżowań bez wsparcia finansowego ze strony państwa.

Przypomnijmy: kilka tygodni temu, podczas „Śniadania z biznesem”, podobne stanowisko przyjęli przedsiębiorcy z Bydgoszczy. Zmotoryzowana część mieszkańców miasta wyraziła natomiast swoje poparcie poprzez umieszczenie na  swoich samochodach specjalnej naklejki z napisem: „Żądamy S5 przez Bydgoszcz”.

Podobne wiadomości:

Audi RS5 jednak z V8

auto motor i sport 0000-00-00

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2009-05-02

Najpierw bydgoskie władze promując projekt S-5 przez miasto powinny wyjaśnić mieszkańcom szczególowy plan przebiegu inwestycji ( harmonogram prac , objazdy zamkniętych odcinków dróg , ubezpieczenie od ewentualnych szkód budowlanych ). Może w pierwszej kolejności należy wybudować most przez Brdę w rejonie dworca PKS ?.Rezygnując z budowy zachodniej obwodnicy należy przedstawić możliwie realną propozycję, kiedy nastąpiłby powrót do budowy obwodnicy zachodniej - ruch w tej części miasta jest ogromny. Obwodnica stanowiłaby dobre rozwiązanie dzisiejszych problemów komunikacyjnych.

~romek 2009-05-01

GDDKiA z Poznania oglosila przetarg na budowe S5 juz do Gniezna ,Bydgoszcz nie moze uprac sie z tym odcinkiem do Gniezna a co z S5 do Nowych Marz cicho urzednicy z GDDKiA nabrali wody w usta

~romek 2009-04-29

koncepcja S5 przez miasto .Nalezy zbudowac kilka bezkolizyjnych skrzyzowan z ta trasa.Pierwsze chyba najwazniejsze przejazd koloTESCO I przez Brde ,dalej trasa ma biec w wykopie ciagu ul.Wyszynskiego z kilkoma wiaduktami skrzyzowanie z ulKamienna .Trasa wtym wariancie konczy sie za Osielskiem.Wariant ma przeciac miasto z poludnia na polnoc.Gdyby trasa stala sie droga w ktory wlacza sie ruch lokalny wykorzystujac tenkierunek to utrudni to przejezdnosc tej drogi.Isota rozwiazania spraw miasta jest posiadanie dobrego rowaiazania z starego Fordonu droga Kamienna ktora nie zostala wykonana z wieloa jednopoziomowymi skrzyzowniami i nie ma wymaganej przejezdosci.Ozywiscie poprowadzenie w tej sytuacji S5 w kierunku obwodicy omijaj acej miasto jest wariantem dobrym dla ruch gdyz nie ma potrzeby wprowadzaia calego tranzytu do miasta,koszt wykonania sa tez o wiele nizsze no i czas budowy do 2012.Rozwazania na ta trasa ciagna sie bez wyraznego postepu.Ministrstwo Infrastruktury powinno wybrac wariant prosty w wykonastwie i tanszy.Budowa tej trasy przez miasto nie rozwiaze problemow tak duzego miasta jakim jest Bydgoszcz.Pozdrwienia z wakcji z Chicago

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.