mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tańsza Obwodnica Południowa Gdańska

Tańsza Obwodnica Południowa Gdańska

Pod koniec lipca zostały otwarte oferty na budowę drogi ekspresowej S7 Obwodnicy Południowej Gdańska na odcinku Straszyn – Koszwały. Najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Bilfinger Berger Polska SA oraz Wakoz Sp. z o.o. ponad 1,1 mld zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku zaoszczędzi na tym zadaniu, ponieważ kosztorys inwestorski opiewał na ponad 2,1 mld zł. Aktualnie trwa sprawdzanie ofert.

Tańsza Obwodnica Południowa Gdańska
18-kilometrowa trasa ekspresowa S7 ma połączyć drogę S6 Obwodnicę Trójmiasta na węźle Straszyn i omijając Gdańsk od południa i wschodu ma dochodzić do drogi krajowej nr 7 w Koszwałach. Nowa droga ekspresowa S7 wydatnie pomoże odciążyć centrum Gdańska z ruchu tranzytowego i ułatwi komunikację między Wybrzeżem a Warszawą. Obwodnica Południowa Gdańska będzie ona stanowiła część drogi ekspresowej S7.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~blaz 2009-08-12

firma ta budowala rowniez ekspresowke Radzymin-Wyszkow - nawierzchnia nie jest rowna, partactwo. Podobnie jest z odcinkiem Zegrze-Serock zbudowanym przez Bilfinger Berger - ta sama historia, czyli krzywa nawierzchnia!!!

~lukass 2009-08-12

firma ta budowała obwodnice grójca i powiem tak, że w wielu miejscach jak sie jedzie normalnie samochód podskakuje do góry są to miejsca mostki nad drogami także to jest partactwo straszne jak na droge ekspresową

~drogowiec 2009-08-12

Uważam, że to zbyt duża różnica z kosztorysem inwestorskim. Znam z doświadczenia, że w razie problemów "topi" się tych malutkich. Nie jest to dobra droga dla rozwoju małej przedsiębiorczości. Opinia moja jest tym bardziej trafna, że w konsorcjum jest W....

aaa 2009-08-12

Sajmon, przecież będą budować te same firmy i z tych samych materiałów co wcześniej. Zmieniło się tylko to, że po zmniejszeniu wymagań budowę prowadzić będą dotychczasowi podwykonawcy, a wyeliminowany został pośrednik który tylko brał kasę i ewentualnie zapewniał finansowanie bieżące. Dlatego te obniżki cen raczej nie będą wpływać na jakość.

~SAJMON MÓWI 2009-08-12

Żeby tylko niższa cena nie szła w parze z niższą jakością wykonawstwa ... oby nie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.