mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tańsza Obwodnica Południowa Gdańska

Tańsza Obwodnica Południowa Gdańska

Pod koniec lipca zostały otwarte oferty na budowę drogi ekspresowej S7 Obwodnicy Południowej Gdańska na odcinku Straszyn – Koszwały. Najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm Bilfinger Berger Polska SA oraz Wakoz Sp. z o.o. ponad 1,1 mld zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku zaoszczędzi na tym zadaniu, ponieważ kosztorys inwestorski opiewał na ponad 2,1 mld zł. Aktualnie trwa sprawdzanie ofert.

Tańsza Obwodnica Południowa Gdańska
18-kilometrowa trasa ekspresowa S7 ma połączyć drogę S6 Obwodnicę Trójmiasta na węźle Straszyn i omijając Gdańsk od południa i wschodu ma dochodzić do drogi krajowej nr 7 w Koszwałach. Nowa droga ekspresowa S7 wydatnie pomoże odciążyć centrum Gdańska z ruchu tranzytowego i ułatwi komunikację między Wybrzeżem a Warszawą. Obwodnica Południowa Gdańska będzie ona stanowiła część drogi ekspresowej S7.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~blaz 2009-08-12

firma ta budowala rowniez ekspresowke Radzymin-Wyszkow - nawierzchnia nie jest rowna, partactwo. Podobnie jest z odcinkiem Zegrze-Serock zbudowanym przez Bilfinger Berger - ta sama historia, czyli krzywa nawierzchnia!!!

~lukass 2009-08-12

firma ta budowała obwodnice grójca i powiem tak, że w wielu miejscach jak sie jedzie normalnie samochód podskakuje do góry są to miejsca mostki nad drogami także to jest partactwo straszne jak na droge ekspresową

~drogowiec 2009-08-12

Uważam, że to zbyt duża różnica z kosztorysem inwestorskim. Znam z doświadczenia, że w razie problemów "topi" się tych malutkich. Nie jest to dobra droga dla rozwoju małej przedsiębiorczości. Opinia moja jest tym bardziej trafna, że w konsorcjum jest W....

aaa 2009-08-12

Sajmon, przecież będą budować te same firmy i z tych samych materiałów co wcześniej. Zmieniło się tylko to, że po zmniejszeniu wymagań budowę prowadzić będą dotychczasowi podwykonawcy, a wyeliminowany został pośrednik który tylko brał kasę i ewentualnie zapewniał finansowanie bieżące. Dlatego te obniżki cen raczej nie będą wpływać na jakość.

~SAJMON MÓWI 2009-08-12

Żeby tylko niższa cena nie szła w parze z niższą jakością wykonawstwa ... oby nie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross