mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tarnobrzeg: wiadukt juz gotowy

Tarnobrzeg: wiadukt juz gotowy

Po blisko dwóch latach zakończył się jeden z etapów największej inwestycji drogowej w historii Tarnobrzegu.
Wiadukt, powstały w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 871 przebiegającej przez Tarnobrzeg, kosztował blisko 22 mln zł.

Tarnobrzeg: wiadukt juz gotowy
Koszt budowy samego wiaduktu, to prawi 22 mln zł. Obiekt ma 232 metry długości. Szerokość jezdni wynosi siedem i pół metra, a szerokość chodników i ścieżek rowerowych po 3,15 metra z każdej strony.

Sam wiadukt, to jednak tylko część inwestycji, jaką jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 871. Zakres projektu obejmuje przebudowę drogi woj. nr 871 (ulice: Sienkiewicza, Sikorskiego) na długości 5 940 m wraz z wykonaniem wiaduktu nad torami i projektowaną obwodnicą miasta Tarnobrzega. Wartość całej inwestycji, to ponad 59 mln zł, a dofinansowania ponad 35 mln zł.

- Wiadukt jest jednym z etapów prac. Całość inwestycji obejmuje odcinek od granic z miejscowością Stale, aż po skrzyżowanie ulicy Sikorskiego z Mickiewicza. Praktycznie na każdym odcinku prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe, polegające m. in. na wykonywaniu drobnych robót brukarskich czy malowaniu oznakowania poziomego. Dzięki udostępnieniu wiaduktu, będziemy mogli dopiero rozpocząć część prac na drodze pod nim, która dotychczas służyła za objazd. Chcielibyśmy do końca października wykonać wszystkie zaplanowane prace i jeszcze w tym roku zgłosić inwestycję gotową do odbioru – mówi Piotr Justyna, dyrektor kontraktu z firmy Skanska.

Podobne wiadomości:

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.