mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tarnów: GDDKiA zmodernizuje obwodnicę

Tarnów: GDDKiA zmodernizuje obwodnicę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przejmie zarządzanie całym odcinkiem istniejącej obwodnicy Tarnowa znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 4. Pozwoli to na ogłoszenie w najbliższym czasie przetargu na modernizację drogowego obejścia miasta.

Tarnów: GDDKiA zmodernizuje obwodnicę
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że 28 lutego 2008 roku, dyrektor krakowskiej GDDKiA, Stanisław Pletnia oraz jego zastępca, Andrzej Kollbek, podpisali w imieniu Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad porozumienie z Prezydentem Tarnowa w sprawie zarządzania obwodnicą Tarnowa. Zakłada ono przejęcie przez Generalną Dyrekcję zarządzania całą obwodnicą Tarnowa w ciągu drogi krajowej nr 4. GDDKiA będzie od 1 kwietnia bieżącego roku, przez 10 lat odpowiedzialna za utrzymanie czystości pasa drogowego.

Porozumienie pozwoli także na modernizację obciążonej ciężkim ruchem tranzytowym drogi. Obecnie stan nawierzchni jest zły. Obwodnica Tarnowa zyska nową nawierzchnię o większej nośności 115 kN na oś. GDDKiA już niedługo ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Przejęcie przez Generalną Dyrekcję zarządzania całym odcinkiem drogi, rozwiązuje problemy związane z obwodnicą, gdyż do tej pory miała ona dwóch zarządców. W związku z tym, Prezydent Tarnowa zobowiązał się do przekazywania GDDKiA 100 tys. zł miesięcznie przez cały okres trwania porozumienia.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Porsche Carrera 4 - Ułamki sekund

auto motor i sport 0000-00-00

911 to liczba święta, która dziś obejmuje całą rodzinę modeli. Teraz dołączają do niej nowe wersje Porsche Carrery 4 i Carrery 4S. Czyli wszystko to samo, co w zwykłych Carrerach plus koncert na cztery koła.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.