mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tarnów remontuje wiadukty

Tarnów remontuje wiadukty

W najbliższym czasie kierowcy w Tarnowie będą musieli uzbroić się w cierpliwość, rozpoczną się bowiem strategiczne dla miasta remonty na wiaduktach kolejowych. Gruntowną modernizację przejdzie w sumie osiem obiektów.

Tarnów remontuje wiadukty
Prace ruszą pod koniec lipca. Wtedy to właśnie budowlańcy przystąpią do remontu wiaduktu przy ul. Warsztatowej. W dalszej kolejności poszczególne modernizacje podlegać będą najprawdopodobniej takiemu harmonogramowi: na połowę sierpnia zaplanowano modernizację wiaduktu przy ul. Wita Stwosza, a pod koniec września przy ulicy Krakowskiej. Kolejne prace wystartują już w roku 2013. Mowa o remoncie wiaduktu przy ul. Czerwonych Klonów (połowa stycznia), Tuchowskiej (połowa marca), Gumniskiej (koniec kwietnia) i al. Tarnowskich (koniec października).

Modernizacja linii kolejowej E-30 to kluczowa dla Tarnowa inwestycja komunikacyjna. Niestety oznacza ona także duże uciążliwości dla korzystających z miejskich dróg. - Musimy przygotować się na bardzo duże utrudnienia w ruchu, które potrwają aż do końca 2014. Kłopoty zostaną wynagrodzone z nawiązką – wyraźnie poprawią się parametry, a co za tym idzie także warunki przejezdności zmodernizowanych wiaduktów. Rozwiązane zostaną także problemy dotyczące odwodnienia obiektów - zniknie problem z zalewaniem ulicy Krakowskiej i Czerwonych Klonów - podkreśla dyrektor Centrum Usług Ogólnomiejskich UMT Jacek Kułaga.

Przypomnijmy, w ramach modernizacji odcinka pomiędzy Biadolinami i Tarnowem za kwotę ponad 620 milionów złotych przebudowane zostaną nie tylko wiadukty, ale również tory kolejowe. Spore zmiany czekają również tarnowski dworzec. Zostaną tam wybudowane nowe perony - sześć krawędzi - przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Podziemne przejście zostanie przebudowane i wydłużone.
Tematy w artykule: podkarpackie wiadukty Tarnow

Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.