mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tarnów remontuje wiadukty

Tarnów remontuje wiadukty

W najbliższym czasie kierowcy w Tarnowie będą musieli uzbroić się w cierpliwość, rozpoczną się bowiem strategiczne dla miasta remonty na wiaduktach kolejowych. Gruntowną modernizację przejdzie w sumie osiem obiektów.

Tarnów remontuje wiadukty
Prace ruszą pod koniec lipca. Wtedy to właśnie budowlańcy przystąpią do remontu wiaduktu przy ul. Warsztatowej. W dalszej kolejności poszczególne modernizacje podlegać będą najprawdopodobniej takiemu harmonogramowi: na połowę sierpnia zaplanowano modernizację wiaduktu przy ul. Wita Stwosza, a pod koniec września przy ulicy Krakowskiej. Kolejne prace wystartują już w roku 2013. Mowa o remoncie wiaduktu przy ul. Czerwonych Klonów (połowa stycznia), Tuchowskiej (połowa marca), Gumniskiej (koniec kwietnia) i al. Tarnowskich (koniec października).

Modernizacja linii kolejowej E-30 to kluczowa dla Tarnowa inwestycja komunikacyjna. Niestety oznacza ona także duże uciążliwości dla korzystających z miejskich dróg. - Musimy przygotować się na bardzo duże utrudnienia w ruchu, które potrwają aż do końca 2014. Kłopoty zostaną wynagrodzone z nawiązką – wyraźnie poprawią się parametry, a co za tym idzie także warunki przejezdności zmodernizowanych wiaduktów. Rozwiązane zostaną także problemy dotyczące odwodnienia obiektów - zniknie problem z zalewaniem ulicy Krakowskiej i Czerwonych Klonów - podkreśla dyrektor Centrum Usług Ogólnomiejskich UMT Jacek Kułaga.

Przypomnijmy, w ramach modernizacji odcinka pomiędzy Biadolinami i Tarnowem za kwotę ponad 620 milionów złotych przebudowane zostaną nie tylko wiadukty, ale również tory kolejowe. Spore zmiany czekają również tarnowski dworzec. Zostaną tam wybudowane nowe perony - sześć krawędzi - przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Podziemne przejście zostanie przebudowane i wydłużone.
Tematy w artykule: podkarpackie wiadukty Tarnow

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.