mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Tiry nie pojadą przez Raczki

Tiry nie pojadą przez Raczki

W dalszym ciągu nie wiadomo kiedy powstanie oczekiwana przez mieszkańców Augustowa obwodnica. W związku z tym białostocki oddział GDDKiA przedstawił sposób na tymczasowe ograniczenie ruchu tirów, jednak został on odrzucony przez zarząd województwa.

Tiry nie pojadą przez Raczki
Mieszkańcy Augustowa od kilku lat protestują przeciwko nadmiernemu natężeniu ruchu na drodze krajowej nr 8, która przebiega przez miasto. Codziennie przez centrum Augustowa przejeżdżają setki tirów, co zagraża bezpieczeństwu pieszych, zanieczyszcza powietrze i jest źródłem hałasu. Mieszkańcy domagają się budowy obwodnicy Augustowa, ale jej wariant przez dolinę Rospudy spotkał się ze sprzeciwem ekologów i sprawa tkwi w miejscu. Niestety nie wygląda na to, żeby ta sytuacja miała się szybko zmienić. Przygotowania do budowy nowej trasy wciąż się przedłużają. Jednym z problemów jest raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. Ekspertyza ma zostać uzupełniona o 49 poprawek do 11 lutego bieżącego roku. Raport na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonuje firma DHV. Dokument ten ma pomóc w wyborze wariantu trasy: przez Rospudę, Raczki lub Chodorki.

W związku z tym, że budowa obwodnicy nie rozpocznie się w najbliższym czasie, białostocki oddział GDDKiA zaproponował jednostronne przepuszczenie tirów przez Raczki po drodze wojewódzkiej. Gdyby tylko w jedną stronę tiry jechały drogą przez Raczki, wtedy ruch transportu ciężarowego przez Augustów byłby o połowę mniejszy. Niestety pomysł drogowców nie został zaakceptowany przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Radni uznali, że nawierzchnia drogi wojewódzkiej nie wytrzyma takiego obciążenia i natężenia ruchu, a na nową nawierzchnię trzeba 100 mln zł. Przewidują też, że zwiększenie ruchu przez Raczki wywoła protesty mieszkańców tej wsi.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Ostre Jaguary

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~fred 2009-02-13

Adj..Projekt budowy znany jest od 14 lat bodajze od 10 lat wykupione grunty a w 2008 roku pobudowano czesc tej obwodnicy,zbudowano wiadukty a teraz cofnieto pozwolenie na budowe . Dla wszystkich to SZOK ,widac jak sie marnuja panstwowe pieniadze . Przez augustow przejezdza srednio w obie strony 5500 samochodow ciezarowych ,halas przekracza dopuszczalne normy,dodam przez srodek osiedla mieszkaniowego miasta uzdrowiskowego., a krzyk ogromny bo roslinki,bo zabki......

~AdJ 2009-02-12

Fred: 1. A gdzie indziej regionalny oddział GDDKiA odstawił taką fuszerkę z upieraniem się na przypadkowy przebieg trasy bez badań odnośnie jej lokalizacji? 2. Chcesz powiedzieć, że większość ruchu do Augustowa od południa to ruch lokalny? Kierowcy w TIRach też?

~Fred 2009-02-11

Adj=Tutaj nie chodzi o przebieg Via Baltia tylko o zwykla obwodnice chyba 17 km

~Fred 2009-02-11

Adj...nigdzie ekolodzy i sprzyjajace im media nie zrobili takiej rozruby jak nad budowa obwodnicy Augustowa.Przyznasz mi racje.

~AdJ 2009-02-10

Nietrudno się zorientować, że w podlaskiem są dość duże problemy z inwestycjami (obw. Augustowa albo Wasilkowa). Tymczasem ekolodzy są w całym kraju. Jakoś dopuścili do modernizacji dróg w okolicach Elbląga, mimo że i tam były kłopoty z obszarami Natura 2000.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.