mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > To już pewne. Chińczycy nie zbudują A2

To już pewne. Chińczycy nie zbudują A2

Potwierdziło się już w 100 proc. to, co właściwie było pewne już od kilkunastu dni. Chińskie konsorcjum COVEC ostatecznie straciło szansę na dokończenie budowy dwóch odcinków autostrady A2. Umowa z nowymi wykonawcami ma zostać podpisana już w lipcu.

To już pewne. Chińczycy nie zbudują A2
Uprawomocniła się bowiem decyzja GDDKiA o odstąpieniu od kontraktów z konsorcjum chińskich firm, które budowały odcinki A i C na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawa. Dotychczasowi wykonawcy nie przedstawili żadnych propozycji poprawy sytuacji na kontraktach, poza przedstawionym 9 czerwca niezgodnym z prawem i kontraktem stanowiskiem o zwiększeniu kosztów budowy.

W ostatnich tygodniach GDDKiA, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dokonała z najwyższą starannością analizy możliwych trybów dalszego postępowania, biorąc w szczególności pod uwagę techniczną konieczność zabezpieczenia dotąd wykonanych prac i związaną z tym pilną potrzebę kontynuowania robot budowlanych, a także analizując koszty ekonomiczne i społeczne opóźnienia w oddaniu autostrady do użytku.

Dlatego też, podjęta została decyzja, by podpisać umowy z nowymi wykonawcami jeszcze w lipcu, a ich wybór - zgodnie z zasadami określonymi w prawie zamówień publicznych - nastąpi w wyniku negocjacji.

Obecnie z 26 firmami, które zgłosiły chęć i gotowość dokończenia budowy odcinków A i C, prowadzona jest procedura konsultacji technicznych, które pozwolą powołanym komisjom konsultacyjnym na wybór najkorzystniejszych ze złożonych propozycji i zakwalifikowanie ich do kolejnego etapu procedury wyboru, czyli negocjacji.

Generalna Dyrekcja przewiduje, że wykonawcy zostaną wyłonieni najdalej w ciągu najbliższych dwóch tygodni, a umowa będzie mogła być podpisana w drugiej połowie lipca.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~chychak 2011-06-30

jak zapewniają będzie przejzdna, czyli będziemy jechać niemal jak po placu budowy, mnie też Euro 2012 tak bardzo nie interesuje, ale boję się że po mistrzostwach nie będziemy mieć już takiego impulsu i budowa wszystkiego mocno, ale to bardzo mocno zwolni tempa

~astrolog 2011-06-28

Powiem szczerze ze mnie malo interesuje czy zdarza na Euro2012. Wazne jest by zostal wypracowany mechanizm szybkiego radzenia sobie w takich sytuacjach, gdy cwaniacy stawiaja rzad pod sciana i oczekiuja renegocjacji kontaktu (czyt. wiecej kasy). Zeby mozna bylo szybko pogonic innych lobuzow, np Alpine Bau, ktore tez robilo sobie jaja na A1.

~p.s 2011-06-28

Czy wystarczy aby dokończyć autostradę na czas....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.