mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: 26 mln zł na drogi

Toruń: 26 mln zł na drogi

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu, przeznaczy w tym roku ponad 26 mln zł na inwestycje związane z kapitalnym remontem i utrzymaniem sieci dróg. Zaplanowano modernizacje dróg krajowych, obiektów inżynierskich oraz ulic w Zespole Staromiejskim.

Toruń: 26 mln zł na drogi
W 2008 roku Miejski Zarząd Dróg zamierza przeznaczyć na remonty kapitalne i utrzymanie dróg w Toruniu ponad 26 mln zł. Kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia w ruchu, ponieważ szczyt sezonu remontowego, ze względu na najlepsze warunki pogodowe, przypada na miesiące wakacyjne. W celu zmniejszenia utrudnień związanych z remontami wyznaczane są objazdy.

Wyremontowane zostaną południowe jezdnie ulic Broniewskiego, Kościuszki i Szumana oraz ulice Szosa Lubicka, Sienkiewicza, Gniewkowska, Rydygiera, św. Józefa, Sobieskiego, Drzymały, Włocławska i Chrobrego. Dodatkowo remonty ulic św. Józefa i Sobieskiego będą współfinansowane ze środków zewnętrznych, natomiast Szosa Lubicka z subwencji budżetu centralnego. Remonty czekają również wiadukt placu Pokoju Toruńskiego oraz przejście podziemne przy Szosie Lubickiej, na wysokości marketu OBI, a także ponad 2 tys. metrów chodników.

W Zespole Staromiejskim zakończyły się już lub trwają prace na ulicach Browarnej, Szewskiej, Zaułku Prosowym, Piekarach i placu św. Katarzyny. W najbliższym czasie wymienione zostaną jezdnie i chodniki na ulicach Ślusarskiej, św. Jakuba, Małych Garbarach, Sukienniczej oraz na placu Teatralnym. Z pieniędzy gminy zostaną także wyremontowane ulice PCK, Podgórna, Klonowica, Krasińskiego, Świętopełka, Lecha i Buszczyńskich. Pozostałe fundusze przeznaczone zostaną na utrzymanie dróg, infrastruktury drogowej i obiektów inżynierskich.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~romek 2008-07-14

Kochani Torunianie a kiedy most przez Wisłę? -czekamy na ta wiadomość

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.