mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: 26 mln zł na drogi

Toruń: 26 mln zł na drogi

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu, przeznaczy w tym roku ponad 26 mln zł na inwestycje związane z kapitalnym remontem i utrzymaniem sieci dróg. Zaplanowano modernizacje dróg krajowych, obiektów inżynierskich oraz ulic w Zespole Staromiejskim.

Toruń: 26 mln zł na drogi
W 2008 roku Miejski Zarząd Dróg zamierza przeznaczyć na remonty kapitalne i utrzymanie dróg w Toruniu ponad 26 mln zł. Kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia w ruchu, ponieważ szczyt sezonu remontowego, ze względu na najlepsze warunki pogodowe, przypada na miesiące wakacyjne. W celu zmniejszenia utrudnień związanych z remontami wyznaczane są objazdy.

Wyremontowane zostaną południowe jezdnie ulic Broniewskiego, Kościuszki i Szumana oraz ulice Szosa Lubicka, Sienkiewicza, Gniewkowska, Rydygiera, św. Józefa, Sobieskiego, Drzymały, Włocławska i Chrobrego. Dodatkowo remonty ulic św. Józefa i Sobieskiego będą współfinansowane ze środków zewnętrznych, natomiast Szosa Lubicka z subwencji budżetu centralnego. Remonty czekają również wiadukt placu Pokoju Toruńskiego oraz przejście podziemne przy Szosie Lubickiej, na wysokości marketu OBI, a także ponad 2 tys. metrów chodników.

W Zespole Staromiejskim zakończyły się już lub trwają prace na ulicach Browarnej, Szewskiej, Zaułku Prosowym, Piekarach i placu św. Katarzyny. W najbliższym czasie wymienione zostaną jezdnie i chodniki na ulicach Ślusarskiej, św. Jakuba, Małych Garbarach, Sukienniczej oraz na placu Teatralnym. Z pieniędzy gminy zostaną także wyremontowane ulice PCK, Podgórna, Klonowica, Krasińskiego, Świętopełka, Lecha i Buszczyńskich. Pozostałe fundusze przeznaczone zostaną na utrzymanie dróg, infrastruktury drogowej i obiektów inżynierskich.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~romek 2008-07-14

Kochani Torunianie a kiedy most przez Wisłę? -czekamy na ta wiadomość

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.