mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Będą pieniądze na nowy most

Toruń: Będą pieniądze na nowy most

Minister Infrastruktury podjął decyzję o przeniesieniu budowy nowego mostu w Toruniu z rezerwowej listy Projektów Indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na listę podstawową. Dzięki temu realna będzie budowa obiektu w najbliższych latach.

Toruń: Będą pieniądze na nowy most
Najważniejsza toruńska inwestycja drogowa, czyli planowana budowa drugiego mostu drogowego przez Wisłę, który znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 1, ma szansę na zrealizowanie w ciągu trzech najbliższych lat. Będzie to możliwe dzięki decyzji Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka o przeniesieniu budowy toruńskiego mostu z rezerwowej listy na listę podstawową Projektów Indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Według Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego mieszkańcy miasta osiągnęli sukces w ogromnej i bardzo trudnej batalii o nowy most drogowy. Spełniły się oczekiwania mieszkańców - kierowców stojących w kilometrowych korkach i tysięcy turystów odwiedzających Toruń. W specjalnym komunikacie prezydent podziękował m.in. mieszkańcom, którzy wspierali na każdym kroku działania miasta, a także ministrowi infrastruktury, który podjął szybką decyzję.

Budowa drugiego mostu w Toruniu jest aktualnie jednym z najbardziej zaawansowanych drogowych projektów znajdujących się na Liście Projektów Indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Uzyskano już wszelkie niezbędne decyzje administracyjne i uregulowano sprawy własnościowe gruntów pod budowę. W styczniu przyszłego roku ma być gotowa pełna dokumentacja wraz z kosztorysem budowy, a jeszcze w tym miesiącu władze miasta złożą wniosek o pozwolenie na budowę.

W ramach inwestycji ma powstać tzw. Trasa Wschodnia licząca około 4 km. Oprócz samej przeprawy przez Wisłę powstanie także dwujezdniowa droga, dysponująca dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Wariant ten zakłada, że blisko połowa trasy będzie wiodła po obiektach mostowych (moście głównym i estakadach nad terenami po obu stronach rzeki). Cała Trasa Wschodnia zostanie skomunikowana z układem drogowym Torunia za pomocą węzłów Lubicka i Łódzka.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~Zybi 2008-12-29

Most fajny, tylko czemu ten dojazd do mostu od strony południowej ma być taki powykrzywiany. Z tego "wykrzywienia" będzie trzeba wybudować dodatkowo drugi wiadukt nad torami. Wygląda to tak, jakby trasę specjalnie tak powykrzywiano, aby Miasto musiało wykupić od konkretnych osób prywatnych ich grunty za grube miliony. Grunty, których Miasto było niedawno właścicielem. Miasto sprzedało te grunty za bezcen, mimo że juz wtedy planowano budowę drugiego mostu i powinno wstrzymać sprzedaż wszelkich gruntów w rejonie planowanej inwestycji. A może właśnie dlatego je sprzedano, bo urzędnicy wiedzieli, że bądzie można na tym nieźle zarobić. "Zarobić" czyli ukraść trochę kasy nam podatnikom.

~tor 2008-12-22

romku wygięcie to byś miał dopiero jakby przez Bydgoszcz poprowadzić autostradę. A mosty i tunele wymyślono właśnie po to aby drogi były proste. Co do znaczenia obu miast nie będę dyskutował:)

~romek 2008-12-20

Prezydent Torunia to fajny chłop ale chyba przecenia swoje zasługi w tej materii.Gdyby nie zabór mostu dla A1 misto musiało by jeszcze poczekać.A w ogóle przeglądałem stare plany budowy autostrad w Polsce od lat 50-do 80 .A1 jako autostrada planowana byla w korytarzu biegnącym koło Bydgoszczy.Pytanie kto zdecydował o wygieciu jej w kierunku Torunia w tym celu niezbedne okazało się wybudowanie dwóch mostów przez Wisły dla tej trasy.Bydgoszcz jst miastm o wiekszym potencjale ludnościowym i przemysłowym niz Toruń.Chyba ze ktos połozył linijkę i palec mu sie smyknął

~Kierowca 2008-12-20

Jadąc autostradą z Gdańska w kierunku Grudziądza nie ma żadnych tablic z informacją o Grudziądzu.Załosne >>> tak duże miasto a prawie żadna informacja jak wyjechać do Wąbrzeżna

~tor 2008-12-19

jeżeli (a wszystko na to wskazuje) most powstanie przy Wschodniej to niczego nie będzie zasłaniał (odlegość od starówki ok 2km.)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando