mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń, Bydgoszcz i Grudziądz budują drogi

Toruń, Bydgoszcz i Grudziądz budują drogi

Toruń już buduje, Bydgoszcz i Grudziądz złożyły wnioski aplikacyjne – łącznie 12 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego trafi na inwestycje drogowe w tych miastach. To jedne z ostatnich wojewódzkich subwencji w kończącej się perspektywie finansowej, możliwe dzięki przyznanej nam premii za sprawne wdrażanie programu w poprzednich latach.

Toruń, Bydgoszcz i Grudziądz budują drogi
Konkurs adresowany był do samorządów wszystkich miast na prawach powiatu w Kujawsko-Pomorskiem - czyli Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza - które zarządzają przebiegającymi przez ich tereny drogami wojewódzkimi. W puli było 16 milionów złotych, maksymalny poziom wsparcia wyznaczono na 4 miliony złotych.

Nabór rozpoczął się w maju 2012 i trwał do końca czerwca 2013. Jako pierwszy złożył wniosek samorząd Torunia, który jeszcze jesienią ubiegłego roku podpisał z marszałkiem województwa umowę o dofinansowanie przebudowy jednej z tras wylotowych z miasta, ulicy Nieszawskiej. Obecnie inwestycja jest bardzo zaawansowana – niektóre odcinki mają już nową nawierzchnię, obecnie zrywana jest stara na kolejnych, powstaje też nasyp dla przesuniętego odcinka drogi – i powinna się zakończyć wiosną przyszłego roku.  

- W ostatnim czasie do grona beneficjentów postanowiły dołączyć Grudziądz (z wnioskiem o 4 mln złotych na budowę dodatkowych pasów ruchu w ciągu drogi wojewódzkiej 534 oraz przebudowę skrzyżowania Warszawskiej i Rydygiera.), a potem Bydgoszcz (z wnioskiem o podobną kwotę na rozbudowę ulicy Szubińskiej). Trwają właściwe procedury oceny wniosków, mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podpisywać umowy dotyczące finansowania z samorządami obu miast – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross