mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Drogowcy kończą remonty

Toruń: Drogowcy kończą remonty

Dobra wiadomość dla kierowców poruszających się po toruńskich ulicach. Drogowcy w ubiegłym tygodniu zakończyli prace remontowe na kilku ulicach. Wszystkie tegoroczne remonty prowadzone przez Miejski Zarząd Dróg w Toruniu pochłoną 26 mln zł.

Toruń: Drogowcy kończą remonty
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o zakończeniu prac drogowych na kilku toruńskich ulicach, których remont został uwzględniony w tegorocznym budżecie na remonty kapitalne i utrzymanie dróg w Toruniu.

Półtora miesiąca przed terminem zakończyła się przebudowa ul. Szosa Lubicka (droga krajowa nr 80). Do wykonania pozostały jeszcze tylko prace wykończeniowe i w przejściu podziemnym. W ramach zadania została wyremontowana jezdnia na odcinku od OBI do Śląskiego - strona południowa i północna od Śląskiego w kierunku centrum. Remontu doczekało się również przejście podziemne pod ul. Szosa Lubicka na wysokości OBI. Koszt zadania to ponad 3,8 mln zł. Na jego realizację Gmina Miasta Toruń otrzymała subwencję z budżetu centralnego w wysokości 2,2 mln zł.

Również półtora miesiąca przed terminem zakończył się remont ul. Szumana. Prace były prowadzone na ul. Wały Gen.Sikorskiego, na odcinku od ul. Prostej do ul. Szumana oraz na ul. Szumana, na odcinku do ul. Jęczmiennej (jezdnia południowa). Drogowcy prowadzą jeszcze prace wykończeniowe w obrębie chodników i parkingu

Zakończył się także remont ul. Kościuszki. Prace były realizowane na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Wojska Polskiego (jezdnia południowa). Na odcinku 308 m drogowcy ułożyli nową nawierzchnię. Prace kosztowały prawie 600 tys. zł.

Kolejnym zrealizowanym zadaniem był remont ul. Podgórnej. Prace były prowadzone na odcinku 244 metrów od ul. Ogrodowej do ul. Legionów. Drogowcy ułożyli chodnik z kostki polbruk i wykonali nową nawierzchnię jezdni. Koszt to ponad 587 tys. zł.

Ostatnim zakończonym projektem jest remont ul. Chrobrego. Prace były realizowane na odcinku 740 metrów od Batorego do Placu Pokoju Toruńskiego. W ramach prac została ułożona nawierzchnia i jednostronny chodnik. Prace kosztowały ponad 1 mln zł.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Zybi 2008-12-29

Tylko czemu po remoncie ul. Podgórnej studzienki kanalizacyjne już się zapadają. Może zamiast tracić kasę na wieczne remonty zapadających się studzienek kanalizacyjnych, dołożyć trochę kasy przy remoncie jezdni i przenieść kanalizację pod chodnik lub pobocze. Byłby problem z głowy na wieki, a ile kasy można by zaoszczędzić na przyszłych remontach jezdni no i naprawach zawieszeń w samochodach. Mieszkańcy w końcu nie musieli by słuchać hałasujących studzienek pod przejeżdżającymi samochodami - szczególnie uciążliwe w nocy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.