mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Drogowcy zajmą się zabytkowym wiaduktem

Toruń: Drogowcy zajmą się zabytkowym wiaduktem

Rozpoczyna się zaplanowany remont zabytkowego wiaduktu na placu Pokoju Toruńskiego w Toruniu. W związku z pracami wiadukt będzie zamknięty dla ruchu, a dla kierowców wytyczono objazdy. Utrudnienia w tym rejonie potrwają 4 miesiące.

Toruń: Drogowcy zajmą się zabytkowym wiaduktem
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o rozpoczęciu prac remontowych na placu Pokoju Toruńskiego. Przez 4 miesiące drogowcy będą remontować zabytkowy wiadukt nad linią PKP.

W czasie remontu ruch na wiadukcie zostanie wstrzymany, a kierowcy muszą przygotować się tymczasowe zmiany w tym rejonie Torunia. Zaplanowane objazdy umożliwią przejazd samochodów przez obszar objęty remontem oraz lokalne dojazdy do posesji. Główne objazdy zostaną poprowadzone Szosą Lubicką, ul. Lubicką, Traugutta, Żółkiewskiego i Kościuszki. Natomiast objazdy lokalne zostaną skierowane na ul. Chrobrego i Sobieskiego. Niestety MZD planuje w najbliższym czasie rozpoczęcie remontów obu ulic. Najpierw roboty zostaną przeprowadzone na ul. Chrobrego (rozpoczną się na przełomie sierpnia i września) i dopiero po ich zakończeniu ruszą prace na ul. Sobieskiego.

Remont wiaduktu nad linią PKP na placu Pokoju Toruńskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 i 80 wykona konsorcjum dwóch włocławskich firm: Mosty Kujawy i Firma Drogowo-Mostowa Akpis. Koszt prac wynosi ponad 2 mln zł. W ramach zadania zaplanowano wzmocnienie płyty nośnej wiaduktu, wykonanie izolacji przyczółków i uzupełnienie ubytków cegły klinkierowej. Na zrealizowanie tych prac wykonawca ma 4 miesiące.

Przez wielowlotowe rondo usytuowane na tym placu przejeżdża obecnie w godzinie szczytu popołudniowego około 3200 pojazdów na godzinę. Liczba pojazdów przejeżdżających przez wiadukt nie przekracza 600 pojazdów na godzinę.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Nawet 1750 km na jednym baku - Volvo V70 i...

auto motor i sport 0000-00-00

Gamę oszczędnych modeli Volvo uzupełniły V70 oraz S80, oznaczone jako DRIVe i napędzane silnikami wysokoprężnymi.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.