mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Drogowcy zajmą się zabytkowym wiaduktem

Toruń: Drogowcy zajmą się zabytkowym wiaduktem

Rozpoczyna się zaplanowany remont zabytkowego wiaduktu na placu Pokoju Toruńskiego w Toruniu. W związku z pracami wiadukt będzie zamknięty dla ruchu, a dla kierowców wytyczono objazdy. Utrudnienia w tym rejonie potrwają 4 miesiące.

Toruń: Drogowcy zajmą się zabytkowym wiaduktem
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o rozpoczęciu prac remontowych na placu Pokoju Toruńskiego. Przez 4 miesiące drogowcy będą remontować zabytkowy wiadukt nad linią PKP.

W czasie remontu ruch na wiadukcie zostanie wstrzymany, a kierowcy muszą przygotować się tymczasowe zmiany w tym rejonie Torunia. Zaplanowane objazdy umożliwią przejazd samochodów przez obszar objęty remontem oraz lokalne dojazdy do posesji. Główne objazdy zostaną poprowadzone Szosą Lubicką, ul. Lubicką, Traugutta, Żółkiewskiego i Kościuszki. Natomiast objazdy lokalne zostaną skierowane na ul. Chrobrego i Sobieskiego. Niestety MZD planuje w najbliższym czasie rozpoczęcie remontów obu ulic. Najpierw roboty zostaną przeprowadzone na ul. Chrobrego (rozpoczną się na przełomie sierpnia i września) i dopiero po ich zakończeniu ruszą prace na ul. Sobieskiego.

Remont wiaduktu nad linią PKP na placu Pokoju Toruńskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 i 80 wykona konsorcjum dwóch włocławskich firm: Mosty Kujawy i Firma Drogowo-Mostowa Akpis. Koszt prac wynosi ponad 2 mln zł. W ramach zadania zaplanowano wzmocnienie płyty nośnej wiaduktu, wykonanie izolacji przyczółków i uzupełnienie ubytków cegły klinkierowej. Na zrealizowanie tych prac wykonawca ma 4 miesiące.

Przez wielowlotowe rondo usytuowane na tym placu przejeżdża obecnie w godzinie szczytu popołudniowego około 3200 pojazdów na godzinę. Liczba pojazdów przejeżdżających przez wiadukt nie przekracza 600 pojazdów na godzinę.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.