mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Koniec prac na Placu Pokoju Toruńskiego

Toruń: Koniec prac na Placu Pokoju Toruńskiego

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o zakończeniu remontu wiaduktu nad linią PKP w ciągu drogi krajowej nr 15 przy Placu Pokoju Toruńskiego. Prace budowlane, a co za tym idzie utrudnienia w ruchu trwały blisko cztery miesiące.

Toruń: Koniec prac na Placu Pokoju Toruńskiego
Zakończył się trwający od połowy sierpnia bieżącego roku remont zabytkowego wiaduktu nad linią PKP na Placu Pokoju Toruńskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 i 80. W ramach prac wykonawca wzmocnił płytę nośną wiaduktu, wykonał izolację przyczółków i uzupełnił ubytki cegły klinkierowej.

Wykonawcą prac było konsorcjum dwóch włocławskich firm: Mosty Kujawy i Firmy Drogowo-Mostowej Akpis. Na zrealizowanie tych prac wykonawca miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy. Przez ten czas ruch na wiadukcie był wstrzymany, a kierowcy musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. Koszt prac remontowych wyniósł ponad 2 mln zł.

Plac Pokoju Toruńskiego usytuowany jest w ciągu dróg krajowych nr 15 i 80. Przez wielowlotowe rondo usytuowane na tym placu przejeżdża obecnie w szczycie około 3200 pojazdów na godzinę. Z kolei liczba pojazdów przejeżdżających przez wiadukt nie przekracza 600 na godzinę. Obiekt ten został zbudowany około 1898 roku i ma charakter zabytkowy. Konstrukcja przęsła, skrzydła i przyległe mury oporowe od czasu budowy przetrwały praktycznie bez zmian. Całe wyposażenie wiaduktu tj. chodniki, jezdnia, balustrady zostało wykonane współcześnie.

Podobne wiadomości:

Nie tylko nawigacja

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~romek 2008-12-22

110 lat bez awarii brawo budowniczowie z tamtych lat.Na zdjęciu to chyba jakies stare klunkry jadą a gdzie ten most?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross