mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Koniec prac na Placu Pokoju Toruńskiego

Toruń: Koniec prac na Placu Pokoju Toruńskiego

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poinformował o zakończeniu remontu wiaduktu nad linią PKP w ciągu drogi krajowej nr 15 przy Placu Pokoju Toruńskiego. Prace budowlane, a co za tym idzie utrudnienia w ruchu trwały blisko cztery miesiące.

Toruń: Koniec prac na Placu Pokoju Toruńskiego
Zakończył się trwający od połowy sierpnia bieżącego roku remont zabytkowego wiaduktu nad linią PKP na Placu Pokoju Toruńskiego w ciągu drogi krajowej nr 15 i 80. W ramach prac wykonawca wzmocnił płytę nośną wiaduktu, wykonał izolację przyczółków i uzupełnił ubytki cegły klinkierowej.

Wykonawcą prac było konsorcjum dwóch włocławskich firm: Mosty Kujawy i Firmy Drogowo-Mostowej Akpis. Na zrealizowanie tych prac wykonawca miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy. Przez ten czas ruch na wiadukcie był wstrzymany, a kierowcy musieli korzystać z wyznaczonych objazdów. Koszt prac remontowych wyniósł ponad 2 mln zł.

Plac Pokoju Toruńskiego usytuowany jest w ciągu dróg krajowych nr 15 i 80. Przez wielowlotowe rondo usytuowane na tym placu przejeżdża obecnie w szczycie około 3200 pojazdów na godzinę. Z kolei liczba pojazdów przejeżdżających przez wiadukt nie przekracza 600 na godzinę. Obiekt ten został zbudowany około 1898 roku i ma charakter zabytkowy. Konstrukcja przęsła, skrzydła i przyległe mury oporowe od czasu budowy przetrwały praktycznie bez zmian. Całe wyposażenie wiaduktu tj. chodniki, jezdnia, balustrady zostało wykonane współcześnie.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~romek 2008-12-22

110 lat bez awarii brawo budowniczowie z tamtych lat.Na zdjęciu to chyba jakies stare klunkry jadą a gdzie ten most?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech