mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Korytują na Średnicówce

Toruń: Korytują na Średnicówce

Korytują, wzmacniają podłoże, przebudowują infrastrukturę podziemną-tak można w skrócie powiedzieć, o tym co dzieje się na budowie I etapu Trasy Średnicowej Północnej (od ul. Grudziądzkiej do ul. Szosa Chełmińska). Sprzyjająca pogoda pozwala na prowadzenie szerokiego i rozległego zakresu robót.

Toruń: Korytują na Średnicówce
Na odcinku między ul. Grudziądzką a ul. Legionów drogowcy z firmy Skanska wykorytowali obie jezdnie, na części z nich  wzmocnili podłoże gruntowe i ustawili krawężniki. Na wspomnianym odcinku kończy się budowa kanalizacji deszczowej. Równolegle przy ul. Grudziądzkiej przebudowywana jest magistrala wodociągowa.  

– W pierwszej połowie czerwca na zachodniej stronie ul. Grudziądzkiej rozpoczniemy roboty ziemne, czyli roboty związane z budową nowej jezdni ul. Grudziądzkiej - informuje Tomasz Królak, kierownik robót Skanska S.A.

Na odcinku 400 metrów, między ul. Legionów a ul. Szosa Chełmińska (po stronie południowej) zakończyło się korytowanie i umacnianie podłoża. Na skrzyżowaniu  Wybickiego- Szosa Chełmińska zakończyła się przebudowa sieci ciepłowniczej. Już wkrótce na odcinku między ul. Legionów a Sz. Chełmińską  drogowcy zajmą się jezdnią północną. Ruszą tu roboty ziemne, które w pierwszej kolejności obejmą korytowanie, wzmacnianie podłoża i ustawianie krawężników.

-Dla zminimalizowania  utrudnień w ruchu roboty prowadzimy także w godzinach wieczornych. Po godzinie 19.00 na ul. Legionów wykonujemy roboty teletechniczne. Na czas ich prowadzenia obowiązuje w tym miejscu ruch wahadłowy. Roboty potrwają do końca tego tygodnia - dodaje Królak.
Tematy w artykule: Toruń

Podobne wiadomości:

Toruń buduje Łódzką i Staromostową

Toruń buduje Łódzką i Staromostową

Polskie drogi 2014-11-26

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia...

Polskie drogi 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?