Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Toruń: Korytują na Średnicówce

Toruń: Korytują na Średnicówce

Korytują, wzmacniają podłoże, przebudowują infrastrukturę podziemną-tak można w skrócie powiedzieć, o tym co dzieje się na budowie I etapu Trasy Średnicowej Północnej (od ul. Grudziądzkiej do ul. Szosa Chełmińska). Sprzyjająca pogoda pozwala na prowadzenie szerokiego i rozległego zakresu robót.

Toruń: Korytują na Średnicówce
Na odcinku między ul. Grudziądzką a ul. Legionów drogowcy z firmy Skanska wykorytowali obie jezdnie, na części z nich  wzmocnili podłoże gruntowe i ustawili krawężniki. Na wspomnianym odcinku kończy się budowa kanalizacji deszczowej. Równolegle przy ul. Grudziądzkiej przebudowywana jest magistrala wodociągowa.  

– W pierwszej połowie czerwca na zachodniej stronie ul. Grudziądzkiej rozpoczniemy roboty ziemne, czyli roboty związane z budową nowej jezdni ul. Grudziądzkiej - informuje Tomasz Królak, kierownik robót Skanska S.A.

Na odcinku 400 metrów, między ul. Legionów a ul. Szosa Chełmińska (po stronie południowej) zakończyło się korytowanie i umacnianie podłoża. Na skrzyżowaniu  Wybickiego- Szosa Chełmińska zakończyła się przebudowa sieci ciepłowniczej. Już wkrótce na odcinku między ul. Legionów a Sz. Chełmińską  drogowcy zajmą się jezdnią północną. Ruszą tu roboty ziemne, które w pierwszej kolejności obejmą korytowanie, wzmacnianie podłoża i ustawianie krawężników.

-Dla zminimalizowania  utrudnień w ruchu roboty prowadzimy także w godzinach wieczornych. Po godzinie 19.00 na ul. Legionów wykonujemy roboty teletechniczne. Na czas ich prowadzenia obowiązuje w tym miejscu ruch wahadłowy. Roboty potrwają do końca tego tygodnia - dodaje Królak.
Tematy w artykule: Toruń

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia wychodzi z ziemi

Estakada na Trasie Średnicowej Torunia...

Polskie drogi 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj